Ofensywny mecz w Ostrowie dla PGE Spójni!
autor: Rafał Jakubowicz/Arged BMSlam St Świetne, ofensywne spotkanie Energa Basket Ligi w Ostrowie Wlkp.! Ostatecznie PGE Spójnia Stargard pokonała Arged BMSlam Stal 105:98. Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż wydawało się, że to gospodarze mieli inicjatywę w ofensywie. Co prawda później dzięki trafieniom Mateusza Kostrzewskiego goście wychodzili na prowadzenie, ale tylko na chwilę, bo swoimi akcjami odpowiadali Taurean GreenSzymon Ryżek. Obie drużyny grały bardzo dobrze w ataku, ale to dzięki Jakubowi Garbaczowi Arged BMSlam Stal prowadziła po 10 minutach 26:25. Drugą kwartę goście rozpoczęli od małej serii 5:0, a nieźle radził sobie debiutujący Nick Faust.
Żadna z drużyn nie potrafiła jednak zbudować bezpiecznej przewagi i jej utrzymać. Kibice przed telewizorami mogli oglądać jednak świetne pojedynki strzeleckie Chrisa SmithaRaymonda Cowelsa. Po kolejnym rzucie Greena zespół trenera Łukasza Majewskiego miał już pięć punktów przewagi, ale straty trójką zmniejszył jeszcze Faust. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 54:52.

Początek trzeciej kwarty należał do ostrowian - dzięki rzutom z dystansu Jakuba Garbacza uciekali na dziewięć punktów. PGE Spójnia ciągle była jednak w grze, w czym pomagali Ricky TarrantMateusz Kostrzewski. Po siedmiu punktach z rzędu tego ostatniego mieliśmy remis, a dzięki rzutom wolnym Omariego Gudula ekipa trenera Macieja Raczyńskiego zdobywała przewagę! Dzięki akcji 2+1 Tarranta po 30 minutach było 85:77 dla przyjezdnych. Kolejną część meczu Arged BMSlam Stal rozpoczęła od małej serii 6:0 i była już coraz bliżej rywali. Po późniejszych zagraniach Sobina oraz Garbacza wróciła nawet na prowadzenie! W końcówce niezwykle aktywny był Faust, ważną trójkę trafił Cowels, a ostrowianie nie potrafili odpowiedzieć! Ostatecznie wsad Fausta ustawił wynik spotkania na 105:98.

Najlepszym graczem gości był Raymond Cowels z 22 punktami i 3 asystami. 29 punktów dla gospodarzy rzucił Chris Smith.
ďż˝rďż˝dďż˝o: plk.pl/zdjęcie Rafał Jakubowicz

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447