Wyczekiwane zwycięstwo
Duma Pomorza po serii meczów bez wygranej wywalczyła komplet punktów na Podlasiu. Szczecinianie skromnie ograli Jagiellonię Białystok. Pierwsza połowa piątkowego spotkania do zapomnienia. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo słabo. Żaden z bramkarzy nie mógł liczyć na zatrudnienie. Dopiero w drugiej doliczonej minucie obejrzeliśmy pierwszy celny strzał na bramkę. Dante Stipica obronił go bez najmniejszego kłopotu. Dużo więcej działo się po przerwie.
Portowcy po wznowieniu zdecydowanie zaczęli przeważać. W 50. minucie powinno być 1:0 dla gości. Xavier Dziekoński zaliczył złe wznowienie, po którym piłka trafiła pod nogi Luki Zahovicia. Słoweniec popędził na pojedynek sam na sam, jednak po jego strzale piłka trafiła tylko w słupek. Młody bramkarz Jagielloni zrehabilitował się cztery minuty później. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Alexander Gorgon, lecz Xavier Dziekoński świetnie wybił piłkę nad poprzeczkę. W 64. minucie Portowcy znaleźli drogę do bramki miejscowych. Jakub Bartkowski dośrodkował piłkę z prawej strony, a w polu karnym strącił ją jeden z zawodników Jagielloni. Ta trafiła pod nogi Michała Kucharczyka, który najpierw ją przyjął, a następnie precyzyjnym strzałem umieścił w siatce. W 72. minucie groźnie zrobiło się pod bramką Pogoni. Piłkę w polu karnym przejął Martin Pospíšil. Czech wypracował sobie dogodną pozycję, jednak jego strzał lewą nogą powędrował wysoko ponad poprzeczką. Chwilę później uderzenie z ostrego kąta Kacpra Smolińskiego odbił bramkarz gospodarzy. W 83. minucie po drugiej żółtej kartce obejrzeli Kacper Smoliński oraz Martin Pospíšil i na boisku ubyło dwóch zawodników. W 89. minucie ta sama sytuacja spotkała Błażeja Augustyna i gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę. Pogoń podwyższyła prowadzenie w doliczonym czasie gry. Niestety gol po ładnej akcji Adama Frączczaka nie został uznany, ponieważ wcześniej faulował Konstantinos Triantafyllopoulos. Warto także wspomnieć, że czerwone kartki po 90. minucie obejrzeli trener gospodarzy Bogdan Zając oraz kierownik drużyny Pogoni, Daniel Strzelecki.

PKO Bank Polski Ekstraklasa (2020/2021)
Jagiellonia Białystok Pogoń Szczecin
0 1
12-03-2021 20:30
widzów: bez udziału publiczności
0:1 - 64' - Michał Kucharczyk, asysta Jakub Bartkowski dodaj video
Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński - 38. Paweł Olszewski, 17. Ivan Runje, 3. Błażej Augustyn, 5. Bojan Nastić - 26. Martin Pospíšil, 99. Bartosz Kwiecień (88’ 8. Przemysław Mystkowski), 6. Taras Romanczuk, 23. Fernán Lopez (64, 10. Maciej Makuszewski), 27. Bartłomiej Wdowik (64’ 13. Fedor Černych) - 21. Jakov Puljić

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia (9’ 97. Luís Mata) - 18. Michał Kucharczyk, 8. Damian Dąbrowski, 61. Kacper Smoliński, 20. Alexander Gorgon (87’ 28. Tomás Podstawski), 27. Sebastian Kowalczyk (70’ 7. Rafał Kurzawa) - 10. Luka Zahovič (70’ 9. Adam Frączczak)

żółte kartki: Kwiecień, Augustyn, Pospíšil (Jagiellonia) - Zahovič, Kowalczyk, Gorgon, Smoliński (Pogoń)
czerwone kartki: Martin Pospíšil (83' minuta, Jagiellonia, za uderzenie przeciwnika), Błażej Augustyn (89' minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą) - Kacper Smoliński (83' minuta, Pogoń, za drugą żółtą) sędzia: Damian Sylwestrzak Jakub Winkler Bartosz Kaszyński

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, royal447 - dziękujemy