Strata punktów w meczu z Piastem
autor: /me Bez bramek zakończyło się spotkanie ligowe Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice. Portowców sprzed stadionu dopingowali zebrani przy bramie kibice.

Trener Portowców przed tym meczem dokonał dwóch zmian w składzie zabrakło Alexandra Gorgona i Mariusza Malca w ich miejsce wystąpili Kamil Drygas i Konstantinos Triantafyllopoulos. 7. minuta to doskonała sytuacja Kamila Drygas, po kornerze futbolówkę pod poprzeczkę kierował kapitan Portowców, ale na posterunku był golkiper gości Frantisek Plach.
20. minut później z dystansu strzelał Triantafyllopoulos, ale piłka trafiła w golkipera gliwiczan. W 31. minucie Portowcy powinni prowadzić 1:0, ale sytuacji sam na sam z Plachem nie wykorzystał Luka Zahović. Słowak był bohaterem pierwszych 45. minut, tuż przed gwizdkiem na przerwę wykazał się refleksem i wybronił strzał zza szesnastki Jakuba Bartkowskiego.

W 60. minucie strzał na bramkę Stipicy oddał Michał Żyro, na szczęście niecelnie. Kontra szczecinian kapitan Portowców uderzał po ziemi w krótki róg, ale wynik nie uległ zmianie. 73. minuta to rzut wolny strzał Holubka, dobitka i mimo, że był zasłonięty udanie interweniował Stipica. W doliczonym czasie gry ten, sam który swego czasu przypomniał sobie grę w stołecznym klubie, przypomniał sobie występy w Pogoni i ostatecznie futbolówka stała się łupem Chorwata. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym i do meczu Legii Pogoń zostaje liderem PKO Ekstraklasy.

Wielkie brawa należą się kibicom Portowców, którzy mimo panujących warunków atmosferycznych, a do tego zamkniętego stadionu zebrali się i dopingowali Pogoń całe spotkanie.

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata - 27. Sebastian Kowalczyk (20. Alexander Gorgon 63’), 14. Kamil Drygas (64. Kacper Kozłowski 83’), 61. Kacper Smoliński (19. Adrian Benedyczak 78’), 8. Damian Dąbrowski (28. Tomas Podstawski 63’), 18. Michał Kucharczyk - 10. Luka Zahović (41. Paweł Stolarski 83’).

Piast Gliwice: 26. Frantisek Plach - 14. Jakub Holubek, 4. Jakub Czerwiński, 34. Piotr Malarczyk, 20. Martin Konczkowski - 10. Kristopher Vida (21. Gerard Badia 81’), 5. Tomas Huk, 6. Michał Chrapek, 17. Patryk Lipski (7. Tiago Alves 84’), 77. Arkadiusz Pyrka - 11. Michał Żyro.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl