Miedziowi na zwieńczenie roku
Już za kilka godzin Portowcy po raz ostatni w tym roku powalczą o ligowe punkty. Ich przeciwnikiem będzie Zagłębie Lubin. Miedziowi plasują się na szóstej pozycji i tracą do szczecinian trzy punkty. Jak łatwo wywnioskować Portowcy w sobotnim meczu będą bronić trzeciej lokaty na koniec roku. Duma Pomorza podbudowana efektownym zwycięstwem w Poznaniu będzie chciała pójść za ciosem. Warto jednak zauważyć, że lubinianie są w ostatnim czasie niewygodnym przeciwnikiem w Szczecinie.
Portowcy nie pokonali Zagłębia u siebie od 17 sierpnia 2012 roku. Wracająca wówczas do Ekstraklasy Pogoń rozbiła Miedziowych aż 4:0. Od tamtej pory lubinianie gościli w Grodzie Gryfa siedem razy. Cztery potyczki zakończyły się podziałem punktów, a trzy wygraną przyjezdnych. Zagłębie w ostatnich trzech meczach w Szczecinie zdobyło aż dziewięć goli (remis 3:3 i dwa zwycięstwa po 3:0). Portowcy będą chcieli tym samym przerwać tę niekorzystną passę.

Miedziowi w ostatnich spotkaniach poprawili swoją formę. Zagłębie nie przegrało czterech ostatnich meczów. W tym czasie lubinianie zdobyli siedem oczek w lidze (wygrane 2:1 ze Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków oraz remis z Piastem Gliwice 1:1). Zagłębie wygrało także w Fortuna Pucharze Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała, choć do tego potrzebowało dogrywki.

- Chcemy spróbować, by przez cały sezon nie dać się pokonać w Szczecinie. Wiemy, że przed nami trudny mecz. Zagłębie jest w dobrej formie. To zespół, który walczy i dużo biega - podkreśla trener Portowców.

PKO Bank Polski Ekstraklasa (2020/2021)
Pogoń Szczecin Zagłębie Lubin
1 0
19-12-2020 15:00
90' - 1:0 - Michał Kucharczyk dodaj video
POGOŃ: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia (18. Michał Kucharczyk 57' ) - 27. Sebastian Kowalczyk (61. Kacper Smoliński 83”), 64. Kacper Kozłowski (19. Adrian Benedyczak 83' ), 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (16. Santeri Hostikka 72' ), 20. Alexander Gorgon - 10. Luka Zahović (9. Adam Frączczak 84' )

ZAGŁĘBIE: 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki, 27. Dominik Jończy, 33. L' ubomir Guldan, 21. Jakub Bednarczyk – 7. Sasa Zivec, 14. Jakub Żubrowski, 8. Łukasz Poręba, 17. Patryk Szysz, 95. Dejan Drażić (13. Dawid Pakulski 81' ) - 11. Samuel Mraz (9. Rok Sirk 90' )

żółte Kartki: Bartkowski, Drygas, Kozłowski - żubrowski, Drazić

Czerwona Kartka: Jakub żubrowski (19. Minuta, Za Drugą żółtą). sędzia: Sebastian Jarzębak, Krzysztof Myrmus, Adam Kupsik

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, kokej, Bengoro - dziękujemy