Runjaic: Jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni z wyniku
Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - Jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni z wyniku. Myślę, że niepotrzebnie mecz był otwarty do końca. Przede wszystkim chodzi mi o pierwszą połowę, gdy mieliśmy wszystko pod kontrolą i strzeliliśmy dwie bramki. Cały plan wykonaliśmy w pierwszej połowie. Piłkarze zrealizowali założenia. Może za mało konkretnie graliśmy, za mało w kierunku bramki. Liczyłem, że w pierwszej połowie rozstrzygniemy mecz. Tego mi brakowało.
Zbędna kartka dla Huberta Matyni. Szczególnie, że mamy kontuzjowanych dwóch bocznych obrońców. Luis Mata w tym roku już nie zagra, a na Davida Steca musimy jeszcze poczekać. Wiedzieliśmy, że 2:0 to niebezpieczny wynik. Tym straconym golem daliśmy wrażenie rywalom, że mogą odwrócić losy meczu. Warta próbowała zagrać ofensywnie. My mieliśmy kilka okazji, by zdobyć trzeciego gola, ale też dobrze się broniliśmy i zasłużenie wygraliśmy. Później jeszcze Alexander Gorgon dostał czwartą kartkę i będzie pauzował w meczu z Lechem, ale chcemy być gotowi na ten trudny mecz.

autor: pogonszczecin.plPiotr Tworek, trener Warty Poznań: - Nie jest łatwo podnieść się po szybko straconych bramkach i po połowie, w której Pogoń nadawała ton grze, a my nie potrafiliśmy wiele zdziałać. Tym większe słowa uznania dla moich zawodników za te chwile w szatni i za drugą połowę. Zespół pokazał, że chce pracować, żeby odrabiać straty, że chce wygrywać. Dziś Pogoń okazała się zbyt trudnym przeciwnikiem. Zdołaliśmy szybko odpowiedzieć po przerwie. Natomiast na więcej nam Pogoń nie pozwoliła. Trzeba przyznać, że mimo tego wysiłku, to Pogoń była dobrze zorganizowana po stracie piłki i to nam utrudniało grę. Nam pozostaje praca na treningu i wiara, że w następnym meczu będziemy mogli strzelić tyle i stworzyć takie sytuacje, które dadzą nam zwycięstwo.

1:2 - 46' - Michał Jakóbowski
WARTA: 1. Adrian Lis - 13. Jakub Kuzdra (88, 8. Kajetan Szmyt), 5. Bartosz Kieliba, 16. Aleks Ławniczak, 3. Jakub Kiełb - 2. Jan Grzesik, 6. Łukasz Trałka, 10. Adrian Laskowski, 17. Mateusz Czyżycki (66, 22. Robert Janicki), 11. Michał Jakóbowski (75, 25. Gracjan Jaroch) - 9. Mateusz Kuzimski

POGOŃ: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 15. Hubert Matynia - 20. Alexander Gorgon (70, 27. Sebastian Kowalczyk), 64. Kacper Kozłowski (61, 61. Kacper Smoliński), 8. Damian Dąbrowski, 14. Kamil Drygas (84, 28. Tomás Podstawski), 16. Santeri Hostikka (61, 18. Michał Kucharczyk) - 10. Luka Zahovič (83, 19. Adrian Benedyczak)

żółte kartki: Kieliba, Kuzdra, Kiełb - Matynia, Gorgon, Benedyczak, Smoliński. sędzia: Dominik Sulikowski (gł.)- Sebastian Mucha, Dariusz Bohonos (as.) - Szymon Lizak (tech.) - Daniel Stefański, Adam Kupsik (VAR)

Dane pomogli uzupełnić: emil123, ginol27, Bengoro - dziękujemy

Runjaic: Jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni z wyniku (Bengoro)