Remis rezerw Pogoni
autor: choro Rezerwy Pogoni Szczecin zremisowały w Świnoujściu z Flotą 2:2 mimo dwubramkowego prowadzenia. - Jestem zadowolony z tego, co pokazaliśmy przez pierwsze 45 minut. A druga połowa? To typowe zbieranie doświadczenia - mówił trener Ozga.

Trener szczecinian wystawił taką samą jedenastkę, która wystąpiła tydzień temu w meczu w Wągrowcu z Nielbą. - Zagraliśmy dobre spotkanie, odnieśliśmy wysokie zwycięstwo, nikt nas nie zawiódł. Nie widzieliśmy powodów, żeby dokonywać zmian w składzie - tłumaczy szkoleniowiec Pogoni. Przyjezdni bardzo szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie Kusztan skapitulował po strzale Oskara Kalenika, który wpakował piłkę do siatki silnym strzałem z 16 metrów.
18. minuta to kolejny gol zespołu Ozgi, dośrodkowanie Lisa na gola zamienił Kacper Zaborski. - Jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazaliśmy przez pierwsze 45 minut. Chłopacy zagrali na dobrym poziomie, szybko, konkretnie. Widać było lekkość i swobodę w grze. Żal, że nie strzeliliśmy trzeciej bramki, bo mieliśmy ku temu okazje. Na pochwały zasługuje również postawa formacji defensywnej, która nie pozwoliła rywalowi na wiele - ocenia trener Ozga.

Po przerwie gospodarze zaczęli aktywnie poczynać na boisku i walczyli o zmianę wyniku. - Druga połowa to typowe zbieranie doświadczeń. Traciliśmy piłki w nieodpowiedzialny sposób, koncentracja nie była na właściwym poziomie. Młodzieńcza fantazja, która w pierwszej odsłonie dała świetny efekt, po przerwie nas zgubiła
- mówi szkoleniowiec Pogoni.

W 50. minucie Sujeckiego pokonał Paweł Iskra, a w 64. do remisu doprowadził Adrian Kołat. Końcowe minuty, to dążenie obu zespołów do strzelenia zwycięskiej bramki. Ostateczni wynik nie zmienił się i rezerwy Pogoni zremisowały w Świnoujściu 2:2. - To nie brak siły czy umiejętności zaważył na wyniku, ale koncentracji czy odpowiedzialności. Takie mecze są świetną nauką i przynoszą większą wartość niż pewne i wysokie zwycięstwa. Nie zmienia to jednak faktu, że czujemy niedosyt i rozliczymy chłopaków za ten mecz - podsumowuje trener Ozga.

0:1 Oskar Kalenik 5’
0:2 Kacper Zaborski 18’
1:2 Paweł Iskra 50’
2:2 Adrian Kołat 64’

Pogoń II Szczecin: Sujecki - Lis, Balcewicz, Kuzko, Pach - Graczyk, Kwiecień (58’ Cichoń) - Rościszewski (66’ Rajchenberg), Starzycki (82’ Kort), Kalenik (74’ Wawrzynowicz) - Zaborski (84’ Krzysztofek)

2:2 - 64' - Adrian Kołat
Flota: Daniel Kusztan, Adrian Kołat, Dmytro Szewczuk, Michał Stasiak, Mariusz Helt, Mariusz Bedliński, Dawid Adamski, Grzegorz Tarasewicz, Konrad Prawucki, Damian Staniszewski (7'1 Łukasz Kopeć), Paweł Iskra.

Pogoń II: Nikodem Sujecki, Jakub Lis, Fabian Pach, Jakub Kuzko, Filip Balcewicz, Michał Graczyk, Mateusz Rościszewski (65' David Rajchenberg Gonzalez), Michał Kwiecień (58' Kacper Cichoń), Kacper Zaborski (88' Bartosz Krzysztofek), Błażej Starzycki (82' Kamil Kort), Oskar Kalenik (72' Stanisław Wawrzynowicz).

żółte: Kwiecień, Wawrzynowicz, Kuzko, Rajchenberg, Graczyk (Pogoń II) sędzia: Arys K, Nowicki P, Berdzik B

Dane pomogli uzupełnić: szymon1999, TUPACK - dziękujemy