Remis KP Drawsko z Olimpem Złocieniec
autor: wolański KP drawsko8 sierpnia miały miejsce pierwsze po długiej przerwie derby powiatu drawskiego. Mecze Drawska i Złocieńca od zawsze emocjonują kibiców i tak też było i tym razem. Niestety ze względu na sytuacje epidemiologiczną na stadion mogło wejść jedynie 150 osób. Wokół stadionu zgromadziło się blisko 200 osób, aby oglądać to spotkanie zza ogrodzenia.
Zawodnicy grali w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Ponad 30 stopni i bezlitosne słońce spowodowało, że każda aktywność na boisku kosztowała dużo wysiłku. W tych warunkach zdecydowanie lepiej odnalazł się Olimp Złocieniec, który zdominował pierwszą połowę. W 17 minucie piłkę wrzuconą w pole karne niefortunnie ręką przerywa Dominik Tkacz. Rzut karny pewnie wykorzystuje Patryk Krajewski. W 36 minucie błędy w obronie KP wykorzystuje Tomasz Dusza
i podwyższa na 0:2.
Po przerwie na boisko wchodzi Maciej Rdzanek oraz Igor Bany, który staje się siłą napędową drużyny. Zawodnicy KP Drawsko są bardziej aktywni i utrzymują się przy piłce. W 80 minucie po podaniu Igora Banego w pole karne wbiega Tomasz Walkiewicz i mamy 1-2. KP ciągle atakuje, a kolejna bramka wisi w powietrzu. W 84 minucie grający trener Rafał Żuk wypuszcza Tomasza Walkiewicza na wolne pole. Ten dopada do piłki mija obrońcę i dogrywa do Wojtka Witonia, który daje nam upragnione wyrównanie. Niestety do końca meczu nie udaje się już strzelić kolejnej bramki. Derby powiatu na remis.

KP Drawsko zajmuje obecnie VI miejsce w tabeli okręgówki z dorobkiem 4 punktów. W najbliższą sobotę naszych zawodników czeka wyjazd do Drawna i mecz z tamtejszą Drawą.