Porażka po bezbarwnym występie
autor: SKiba W rozegranym dziś spotkaniu drugiej kolejki klasy okręgowej niestety przegrywamy na własnym boisku z zespołem Jantara Dziwnów 0:2 (0:2).

Od początku spotkania wyraźnie lepiej dysponowany był zespół gości, który szybkimi akcjami sprawiał wiele problemów obrońcom Sparty. W 14 minucie bardzo sprytnie rozegrany rzut rożny przez gości z Dziwnowa i przy biernej postawie naszej defensywy, po podaniu Kacperka, Ciesielski pakuje piłkę z najbliższej odległości do bramki Stalewskiego. Kolejne minuty to nieporadne próby przejęcia inicjatywy przez Spartę i konsekwentna gra Jantara. Niestety w 22 minucie tracimy druga bramkę. Rozgrywający dobry mecz skrzydłowy Jantara Kacperek łatwo radzi sobie na lewej stronie z Siedleckim i ponownie dogrywa piłkę wzdłuż bramki do zamykającego całą akcję Żabierka.
W 23 minucie boisko opuścił kontuzjowany Maciej Cymkiej, a wchodzący w jego miejsce Tomasz Wlaźlak ożywił nieco ofensywne poczynania Sparty. Nie udało się jednak zdobyć bramki kontaktowej i na przerwę schodzimy przegrywając 0:2.

Po przerwie obraz gry niestety nie uległ zmianie. Sparta próbowała zmienić niekorzystny wynik, ale goście kontrolowali przebieg wydarzeń. Nasz zespół miał dziś problemy ze stworzeniem klarownej sytuacji, a jedyne zagrożenie pod bramką stwarzaliśmy po stałych fragmentach gry. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu bramkowym w słupek trafia Gabryś. Po rzucie wolnym po dośrodkowaniu Bogusza znakomitej sytuacji nie wykorzystał Chołys, którego strzał głową poszybował nad poprzeczką.

Sparta próbowała zdobyć bramkę kontaktową, ale niestety w grze naszego zespołu brakowało dziś płynności, ostatniego podania i przede wszystkim sportowej złości i agresji. Szansa na zrehabilitowanie się za dzisiejszą postawę już za tydzień. Nasz zespół uda się na trudny teren do Szczecina, gdzie rozegramy mecz z Jeziorakiem.
�r�d�o: MKS Sparta Gryfice

Klasa Okręgowa gr. 1 Szczecin północ (2020/2021)
Sparta Gryfice Jantar Dziwnów
0 2
08-08-2020 11:00
0:1 - Ciesielski
0:2 - Żabierek
SPARTA: 12. Stalewski - 2. Zakrzewski (70' 17. Bednarczyk), 15. Siedlecki (88' 3. Rybicki), 69. Wołoch, 6. Bodych (C), 8. Jaroszewicz, 13. Gabryś, 5. Chołys (62' 4. Szczupaczyński), 10. Pietrzak (80' 23. Bogusz Kacper), 11. Bogusz Kamil, 9. Cymkiej (23' 7. Wlaźlak)

JANTAR: 22. Szydłowski - 2. Galec, 4. Kapczyński (C), 5. Lalak, 6. Przybysz, 7. Wróbel, 10. Kacperek, 11. Żabierek, 15. Wach, 17. Kraszewski, 20. Juncewicz

żółte kartki: Wlaźlak, Wołoch, Siedlecki (Sparta)/Lalak, żabierek, Kraszewski (Jantar) sędzia: Barański Piotr - Szymański Marek, Szefer Lucjan

Dane pomogli uzupełnić: amunike, Bengoro - dziękujemy