Juniorzy Łęczyńskiego pokonali Legię
autor: pogonszczecin.pl Juniorzy starsi Pogoni Szczecin w sobotnim spotkaniu pokonali Legię Warszawa 4:2 i awansowali na 2. miejsce w tabeli. - Nieczęsto strzela się cztery bramki Legii Warszawa. A my to dziś zrobiliśmy. Wierzymy w to co robimy, jak trenujemy, i to przynosi efekty - mówił szkoleniowiec Dumy Pomorza.

Szczecinianie przystąpili do tego pojedynku w zestawieniu, jak w poprzednim meczu z Lechem Poznań, jedynie Rybickiego zastąpić musiał Łukasiak. W pojedynku tym prowadzenie pierwsi zdobyli goście w Warszawy po bramce Szymona Włodarczyka.
W 30. minucie Portowcy doprowadzili do remisu, po tym jak z dystansu do siatki trafił Kacper Łukasiak. Po 45. minutach było remisowo.

Minutę po przerwie Legioniści wyszli na prowadzenie. Tym razem na raty, ale skutecznie Łęgowskiego pokonał Szymon Włodarczyk. - Dwa razy musieliśmy dzisiaj gonić wynik. To pokazuje, że nasz zespół ma charakter. Niełatwo odrabia się straty, gdy naprzeciwko ma się rozpędzoną drużynę Legii. Dzisiaj udowodniliśmy jednak, że jesteśmy mocniejsi - ocenił trener Łęczyński.

Portowcy zaczęli odrabiać straty. Najpierw do remisu doprowadził Oskar Potoczny, który pewnie wykorzystał rzut karny. Dziesięć minut później po strzale Fabianie Grzelki szczecinianie wyszli na prowadzenie. A w ostatniej minucie doliczonego czasu wynik pojedynku ustalił Kamil Kort. - Nieczęsto strzela się cztery bramki drużynie Legii. My to dzisiaj zrobiliśmy. W moim odczuciu mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Oba zespoły pokazał dużo jakości. Przed przerwą spotkanie było wyrównane, ale w drugiej odsłonie to my kontrolowaliśmy jego przebieg. Myślę, że w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo. Szkoda kilku niewykorzystanych sytuacji, bo jego rozmiary mogły być jeszcze większe - podsumował spotkanie trener Łęczyński.

0:1 Szymon Włodarczyk 18′
1:1 Kacper Łukasiak 30′
1:2 Szymon Włodarczyk 46′
2:2 Oskar Potoczny (k) 58′
3:2 Fabian Grzelka 68′
4:2 Kamil Kort 90′

Pogoń Szczecin: Łęgowski - Rezaeian, Potoczny, Balcewicz, Delner - Kort, Łukasiak (89′ Smolarczyk) - Lis (84′ Freilich), Cybulski (88′ Krzysztofek), Zaborski (90′ Świder) - Grzelka
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl