Jozef Kovalik mistrzem Pekao Szczecin Open
autor: royal447Jozef Kovalik pokonał w niedzielnym finale Guido Andreozziego i zapisał się w historii turnieju jako 27. mistrz Pekao Szczecin Open (ATP Challenger, pula nagród 137 560 euro). Decydujące spotkanie ostatniej imprezy cyklu LOTOS PZT Polish Tour trwało niemal trzy godziny i zakończyło się rezultatem 6:7(5), 6:2, 6:4.

W samo południe na głównym obiekcie przy alei Wojska Polskiego pojawili się najlepsi singliści 27. edycji challengera Pekao Szczecin Open. Publiczność - jak co roku - dopisała i wypełniła trybuny kortu centralnego niemal do ostatniego miejsca.

Słowacki tenisista nie został rozstawiony, więc rozegrał o jeden mecz singlowy więcej od swojego przeciwnika. Pokonał kolejno Adama Pavlaska (6:3, 6:2), Lorenzo Giustino (6:7, 7:6, 6:1), Pawła Ciasia (6:4, 6:0) i Constanta Lestienne’a (6:4, 6:4), a w półfinale rozprawił się z Marco Cecchinato (7:6, 6:1).
Broniący tytułu mistrzowskiego Andreozzi pozostawił natomiast w pokonanym polu Iwana Gachowa (6:2, 6:1), Daniela Michalskiego (6:3, 6:1), Roberto Carballesa Baenę (6:4, 7:5) i Alberta Ramosa-Vinolasa (6:3, 2:6, 6:1). Argentyńczyk występy singlowe umiejętnie łączył z rywalizacją w deblu. W sobotni wieczór, występując u boku rodaka Andresa Molteniego, mógł świętować sukces w grze podwójnej. Tenisiści z Ameryki Południowej pokonali w decydującym spotkaniu Holendra Matwe Middelkoopa i Chilijczyka Hansa Podlipnika-Castillo.

Niedzielny finał rozpoczął się od serii przełamań. Obaj zawodnicy długo szukali odpowiedniego rytmu i solidarnie przegrywali własne serwisy. Do stanu 4:4 każdy z tenisistów stracił podanie po trzy razy. W kolejnych minutach sytuacja się unormowała i do tie-breaka nie mieliśmy już ani jednego przełamania. W tym minimalnie lepszy okazał się Argentyńczyk, który wygrał 7-5.

W drugiej partii gra obu zawodników poprawiała się wraz z biegiem czasu, a kibice mogli być świadkami coraz większej liczby efektownych zagrań. Kovalik odebrał rywalowi podanie przy pierwszej możliwej okazji, później powiększył przewagę i pewnie zwyciężył 6:2.

W początkowej fazie trzeciego seta w natarciu był Andreozzi. Argentyńczyk miał już nawet piłkę na 3:0, ale popełnił brzemienny w skutkach błąd i nie wykorzystał okazji na podwyższenie prowadzenia. Decydujący dla losów meczu okazał się gem numer pięć, w którym obaj zawodnicy rozegrali łącznie aż osiemnaście punktów. Kovalik odebrał rywalowi podanie i kilkanaście minut później sam prowadził już 5:4. W dziesiątym gemie Słowak wygrał cztery punkty z rzędu i zakończył mecz wynikiem 6:7(5), 6:2, 6:4. Finał 27. edycji Pekao Szczecin Open trwał aż 2 godziny i 44 minuty.

- Jestem zmęczony tym tygodniem, ale dominującymi uczuciami są jednak szczęście i satysfakcja
- cieszył się po meczu zwycięzca. - Atmosfera była naprawdę niesamowita, lepsza nawet niż w mojej rodzinnej Bratysławie. Ludzie wspierali mnie przez cały czas i dodawali sił w tych wszystkich najtrudniejszych momentach. Nigdy nie grałem w turnieju challengerowym, gdzie byłby taki obiekt i tak duża liczba kibiców. Przez ostatnie tygodnie mój ranking wyglądał tak źle, że nawet nie chciałem na niego patrzeć, teraz sytuacja powinna się poprawić. Jeśli w przyszłym roku nie zostanę powołany do kadry w Pucharze Davisa, to zapewniam, że zrobię wszystko, aby znów przyjechać do Szczecina i powalczyć o obronę tytułu mistrzowskiego!
�r�d�o: Pekao Szczecin

relacjďż˝ dodaďż˝: maggi

Pekao Szczecin Open 2019
data: 09-09-2019 - 15-09-2019
miejsce: al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie

Pekao Szczecin Open 2019 to licencjonowana impreza ATP (Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistów), co zobowiązuje zarówno organizatorów, jak i samych graczy. Turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP, a jego głównymi Sponsorami są Bank Pekao SA i Miasto Szczecin.
+ fotki + video + relacja

pokaż wszystkie zdjęcia (285)
adasko (94)
KoGut (34)
royal447 (157)
Jozef Kovalik mistrzem Pekao Szczecin Open (maggi)
Trudne zadanie przed pretendentem do tytułu (flora)
Argentyńczycy wezmą wszystko? (royal447)
Apetyty na wielkie granie (flora)
Na horyzoncie co raz wyższe cele (flora)
I znów jest pięknie! (flora)
Dziś wisienka, a za chwilę rodzynek... Czyli szczecinianin w turnieju głównym! (flora)