Argentyńczycy wezmą wszystko?
autor: royal447 Guido Andreozzi i Andres Molteni zwyciężyli finał gry podwójnej turnieju Pekao Szczecin Open. Argentyńczycy pokonali w decydującym spotkaniu faworytów, Matwe Middelkoop / Hans Podlipnik-Castillo 2:0 (6:4, 6:3). Guido Andreozzi kilka godzin wcześniej zapewnił sobie awans do finału singla, po tym jak pokonał Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolasa. Z Andresem Moltenim postanowił zdobyć dziś pierwszy skalp. Zawodnicy rozegrali ciekawe spotkanie, okraszone kilkoma efektownymi wymianami.
Początek finałowego spotkania był bardzo wyrównany. Matwe Middelkoop / Hans Podlipnik-Castillo wygrali przy swoim serwisie 40:30, a chwilę później tym samym odpowiedziała para z Argentyny. Kluczowy dla losów seta był gem numer pięć. Wówczas Argentyńczycy znaleźli sposób na przeciwników i przełamali ich serwis. Następnie dołożyli gema przy swoim serwisie i prowadzili 4:2. Matwe Middelkoop momentami nie mógł uwierzyć, że jego rywalom wychodzi niemal wszystko. Argentyńczycy postawili kropkę nad 'i' w dziesiątym gemie, w którym wygrali do zera.

Matwe Middelkoop / Hans Podlipnik-Castillo drugiego seta rozpoczęli od pewnego zwycięstwa do zera. W drugim gemie dzielnie szukali przełamania serwisu rywali. Ostatecznie padł on łupem Argentyńczyków. W trzecim gemie Matwe Middelkoop / Hans Podlipnik-Castillo znów wygrali do zera. Podobnie jak w poprzednim secie, w piątym gemie duet Guido Andreozzi / Andres Molteni znalazł sposób na serwis rywali. Argentyńczycy krok po kroku zbliżali się do celu jakim był triumf. W dziewiątym gemie przypieczętowali swoje zwycięstwo, po tym jak znów przełamali serwis rywali.

Matwe Middelkoop / Hans Podlipnik-Castillo - Guido Andreozzi / Andres Molteni 0:2 (4:6, 3:6)

Pekao Szczecin Open 2019
data: 09-09-2019 - 15-09-2019
miejsce: al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie

Pekao Szczecin Open 2019 to licencjonowana impreza ATP (Stowarzyszenia Zawodowych Tenisistów), co zobowiązuje zarówno organizatorów, jak i samych graczy. Turniej należy do elitarnej grupy rozgrywek ATP, a jego głównymi Sponsorami są Bank Pekao SA i Miasto Szczecin.
+ fotki + video + relacja

pokaż wszystkie zdjęcia (285)
adasko (94)
KoGut (34)
royal447 (157)
Jozef Kovalik mistrzem Pekao Szczecin Open (maggi)
Trudne zadanie przed pretendentem do tytułu (flora)
Argentyńczycy wezmą wszystko? (royal447)
Apetyty na wielkie granie (flora)
Na horyzoncie co raz wyższe cele (flora)
I znów jest pięknie! (flora)
Dziś wisienka, a za chwilę rodzynek... Czyli szczecinianin w turnieju głównym! (flora)