Trudna zdobycz
autor: paulinusPiłkarki Olimpii Szczecin dopisały trzy punkty do swojego ligowego dorobku. W sobotę w wyjazdowej potyczce pokonały Rolnika Głogówek 5:2. Mecz nie należał do najpiękniejszych. Szczególnie pierwsza połowa rozgrywana była przez obie ekipy bardzo chaotycznie. Na szczęście zwycięsko z tej wymiany wyszły szczecinianki, schodząc na przerwę z przewagą jednej bramki.

Druga część spotkania pod zdecydowanie większą kontrolą olimpijek, które stwarzały kolejne sytuacje bramkowe, równocześnie nie dopuszczając gospodyń pod swoje pole karne. Gole padły jednak dopiero pod koniec pojedynku. Oba strzeliła Roksany Ratajczyk, która ustaliła wynik meczu na 5-2 dla Olimpii. Prócz naszego kapitana, który łącznie ustrzelił trzy gole, dwie bramki dorzuciła także Marianna Litwiniec. Na pochwałę zasłużyła również Amelia Bińkowska, która brała udział prawie we wszystkich akcjach bramkowych naszego zespołu.

LKS Rolnik B.Głogówek - Olimpia Szczecin 2:5 (2:3)

1:0 Aleksandra Sobkowicz 5`
1:1 Roksana Ratajczyk 12`
1:2 Marianna Litwiniec 19`
2:2 Aleksandra Dubiel 26`
2:3 Marianna Litwiniec 45`+1`
2:4 Roksana Ratajczyk 82` rzut karny
2:5 Roksana Ratajczyk 90`+4`

Rolnik: Religa (46` Wełna) - Pawłowska, Ejzel, Sobkowicz, Adamczyk, Wojtas, Gogolin, Dubiel, Duda, Kiersztajn (56` Buchta), Misiak.

Olimpia: Pastusiak (46` Kierul) - Kalmus (61` Grosicka), Brodzik, Oleszkiewicz (61` Łaniewska), Witczak, Bińkowska, Michalczyk, Litwiniec, Brzozowska, Ratajczyk, Radochońska.