Błękitni przegrali z Górnikiem
autor: kibicStargard
Błękitni Stargard doznali w 29 serii gier kolejnej domowej porażki. Tym razem musieli oni uznać wyższość vicelidera-Górnika Łęczna, przegrywając z nim 1:2. Podopieczni Adama Topolskiego jako gospodarze od 3 spotkań z rzędu nie są w stanie wywalczyć choćby punktu. Mimo złej passy meczów w Stargardzie zajmują oni z 41 'oczkami' na koncie 8 miejsce w ligowym zestawieniu.

W 22. minucie Hubert Krawczun sfalował we własnym polu karnym zawodnika gości i sędzia główny podyktował rzut karny. Następnie Paweł Wojciechowski pewnie go wykorzystał i tym samym Górnik objął prowadzenie - 0:1. Tuż przed przerwą bliski wyrównania był Krystian Sanocki, lecz jego atomowe uderzenie z okolic 30 m zostało sparowane przez bramkarza.

W II połowie zespół z Lubelszczyzny został zepchnięty przez stargardzian do głębokiej defensywy. Przyniosło to w 74. minucie efekt w postaci gola dla gospodarzy. Jeden z piłkarzy strzelił w poprzeczkę, a skuteczną poprawką popisał się Mateusz Bochnak - 1:1.
Kibice zebrani na stadionie przy ul. Ceglanej długo nie cieszyli się z trafienia, bowiem już po minucie goście ponownie byli bliżej wygranej. Mateusz Stromecki wykończył składną akcję, uderzając po ziemi futbolówkę w środek bramki - 1:2. Po meczu trener Błękitnych -Adam Topolski- przyznał, iż ich młody bramkarz Dominik Sasiak mógł zachować się zdecydowanie lepiej w tej sytuacji, lecz nie obarcza go całkowitą odpowiedzialnością za wynik.

W dzisiejszym spotkaniu Błękitni zasłużyli na co najmniej jeden punkt. Niestety kolejny raz indywidualne błędy, brak skuteczności w ataku oraz koncentracji w szeregach obronnych spowodowały, iż młody zespół ze Stargardu schodził z placu gry przegrany. Utrzymanie w lidze jest na wyciągnięcie ręki, lecz Błękitni muszą zacząć punktować w roli gospodarzy.

Błękitni Stargard 1-2 Górnik Łęczna
Mateusz Bochnak 74 - Paweł Wojciechowski 22 (k), Marcin Stromecki 75

Błękitni: 22. Dominik Sasiak - 17. Aleksander Theus, 27. Jakub Ostrowski, 25. Hubert Sadowski, 14. Bartosz Sitkowski (89, 5. Jakub Sawczak) - 11. Krystian Sanocki (46, 23. Mateusz Bochnak), 21. Hubert Krawczun (72, 19. Mateusz Kompanicki), 10. Paweł Łysiak, 7. Michał Cywiński, 18. Wojciech Fadecki - 24. Patryk Paczuk.

Górnik: 44. Adrian Kostrzewski - 6. Paweł Sasin, 25. Paweł Baranowski, 2. Tomasz Midzierski, 3. Leândro - 24. Michał Goliński (68, 93. Karol Turek), 7. Tomasz Tymosiak (81, 26. Adrian Cierpka), 8. Marcin Stromecki, 28. Paweł Wojciechowski (78, 10. Krystian Wójcik), 23. Dominik Lewandowski (90, 22. Jakub Jaroszyński) - 18. Bartosz Śpiączka.

żółte kartki: Sanocki, Sasiak, Ostrowski - Lewandowski, Śpiączka.

sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).

relacjďż˝ dodaďż˝: yodastars

II liga (2019/2020)
Błękitni Stargard Górnik Łęczna
1 2
01-07-2020 17:00
Mateusz Bochnak 74 - Paweł Wojciechowski 22 (k), Marcin Stromecki 75 dodaj video

żółte kartki: Sanocki, Sasiak, Ostrowski - Lewandowski, Śpiączka. sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Dane pomógł uzupełnić: yodastars - dziękujemy