Błękitni wciąż w czołówce
Błękitni Stargard dogonili w tabeli Olimpię Elbląg. W bezpośredniej potyczce stargardzianie wygrali na własnym boisku 2:1. Niedzielna potyczka źle rozpoczęła się dla gospodarzy. Już w 8. minucie stargardzianie sprokurowali rzut karny. Cezary Demianiuk przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Błękitnych. 27-letni napastnik na pewno nie będzie dobrze wspominał swojego występu w Stargardzie. Mimo zmarnowanej okazji, Olimpia szukała kolejnych sytuacji do zdobycia gola.
W 26. minucie pozytywnie zaskoczyli stargardzianie. Filip Karmański celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę próbował rozpaczliwie wybijać Sebastian Madejski, ale nie dał rady uratować swojej drużyny. W 38. minucie żółtą kartkę obejrzał Cezary Demianiuk, a chwilę później w dobrej sytuacji przestrzelił Wojciech Fadecki. Chwilę później w światło bramki nie potrafił trafić także Krystian Sanocki. W 45. minucie Cezary Demianiuk obejrzał drugą żółtą kartkę i obok nietrafionego rzutu karnego dołożył także czerwoną kartkę.

Mimo gry w osłabieniu, po przerwie to goście szybciej stworzyli sobie okazję podbramkową. W 60. minucie Michał Miller uderzył jednak obok bramki gospodarzy. Kilka minut później świetny strzał z rzutu wolnego oddał Damian Szuprytowski. Mariusz Rzepecki spisał się między słupkami wzorowo. W 82. minucie indywidualną akcję przeprowadził Piotr Kurbiel, który pięknym strzałem zza szesnastki trafił na 2:0. W 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę zdobył Tomasz Lewandowski. To było jednak wszystko, na co było strać gości.

2:1 - 90' - Tomasz Lewandowski
Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 17. Aleksander Theus, 27. Jakub Ostrowski, 25. Hubert Sadowski, 5. Oskar Nowak - 11. Krystian Sanocki (77' 16. Karol Jabłoński), 19. Paweł Łysiak, 10. Filip Karmański (72' 21. Hubert Krawczun), 7. Michał Cywiński (64' 23. Mateusz Bochnak), 18. Wojciech Fadecki - 9. Piotr Kurbiel (90+1 26. Krystian Mądrowski)

Olimpia: 15. Sebastian Madejski - 18. Michał Balewski (71' 14. Daniel Morys), 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 16. Tomasz Sedlewski (75' 21. Ołeksij Prytulak) - 11. Michał Miller (90+1' 10. Oskar Ryk), 13. Michał Kuczałek (89' 6. Bruno Żołądź), 22. Klaudiusz Krasa, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk - 9. Przemysław Brychlik

żółte kartki: Karmański, Theus, Krawczun (Błękitni) - Demianiuk (Olimpia)
czerwona kartka: Demianiuk (45' minuta, Olimpia, za drugą żółtą) sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Dane pomogli uzupełnić: Tauri, royal447 - dziękujemy