Portowcy przejdą się po Pasach?
autor: Kogut' W sobotę o 20:00 Portowcy zmierzą się z Cracovią Kraków. Będzie to okazja do rehabilitacji po porażce z Miedziowymi w poprzedni piątek.

Przed tygodniem Pogoń Szczecin po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin 0:3. Miedziowi skarcili swoich rywali już w pierwszej połowie. Sobotni rywale szczecinian przed tygodniem doznali piątej porażki z rzędu. - Jeśli chodzi o mecz z Zagłębiem, to przegraliśmy wszystkie decydujące pojedynki w I połowie. Ponadto źle broniliśmy. Zagłębie wykorzystało to optymalnie i ukarało nas za każdy popełniony błąd. Po przerwie graliśmy bardzo ofensywnie, zmieniliśmy system. Biorę to na siebie. Nie potrafiliśmy wrócić do gry. Zagłębie było bardzo niebezpieczne w grze z kontry. Wszyscy wyobrażaliśmy sobie to spotkanie inaczej. Nawet zawodnicy zazwyczaj prowadzący grę, nie byli wstanie grać na swoim normalnym poziomie. To się na pewno zmieni. To się zdarza, niestety w złym momencie. Przeciwko Cracovii mamy możliwość - a właściwie musimy - pokazać inną grę jeśli chodzi o pojedynki jeden na jeden, o zorganizowaną obronę, o grę kompaktową, o to, by być nieprzyjemnym dla przeciwnika na własnym terenie - powiedział przed meczem trener Kosta Runjaic.
Mimo porażek oba zespoły liczą się nadal w walce o czołowe miejsca w ligowej tabeli. Portowcy mają na swoim koncie 41 punktów, Cracovia jeden więcej. W piątkowych meczach Lechia Gdańsk wyprzedziła Pogoń w tabeli dzięki remisowi w Zabrzu 2:2 (obie bramki dla biało-zielonych zdobył Łukasz Zwoliński). - Mamy kolejne 3 mecze i znowu szansę na zdobycie ważnych punktów. Najpierw trzeba wykonać pierwszy krok, który nie będzie łatwy i to nie tylko dla nas. Na pewno wszystkie drużyny z początkiem sezonu mają tą myśl, żeby zakwalifikować się do TOP 8 - twierdzi szkoleniowiec Pogoni.

W spotkaniu z Miedziowymi bardzo słabo zagrała defensywa Pogoni, która dotychczas była wizytówką zespołu. W sobotnim pojedynku ze względu na kontuzje nie wystąpią: Łasicki, Spiridonović, Wędrychowski i Kozłowski. Do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy zgłoszeni zostali kolejni młodzi zawodnicy: Dariusz Krzysztofek, Oskar Kalenik oraz Filip Balcewicz. Zespół prowadzony przez Michała Probieża w Szczecinie zameldował się już w piątek. Do autokaru na mecz nie wsiadł Sergiu Hanca, który w meczu z Górnikiem Zabrze otrzymał kolejną żółtą kartkę.

- Z pewnością przeciwko Cracovii nie wyjdzie ta sama drużyna. Nie mamy przy tym powodu, ani możliwości na zbyt duże zmiany. Każdy wie, że to był zły mecz, że musimy się poprawić - i na pewno to zrobimy. Czy zagramy dwiema szóstkami czy z jedną - to nie jest decydujące. Najważniejsze jest jak będziemy działać jako drużyna, jak będziemy grać piłką. Z pewnością w meczu z Zagłębiem byliśmy odrobinę zbyt ofensywni. Zawsze są dwie możliwości. Można też przeczekać i pozwolić na grę przeciwnikowi. Od samego początku pracy w Szczecinie to nie jest nasz styl gry. Dlatego chcemy tworzyć równowagę pomiędzy agresywną, ofensywną i ryzykowną grą do przodu, a ułożoną i kompaktową grą w obronie - zaznacza Runjaic.

Miejmy nadzieję, że kibice którzy będą oglądać sobotni pojedynek zobaczą o wiele lepszą grę Pogoni Szczecin, niż tę jaką widzieli w meczu z Zagłębiem Lubin.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2019/2020)
Pogoń Szczecin Cracovia
1 0
06-06-2020 20:00
1:0 - Kamil Drygas 64 ' dodaj video
Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 77. Ricardo Nunes - 16. Santeri Hostikka, 28. Tomás Podstawski, 29. Marcin Listkowski, 27. Sebastian Kowalczyk (75, 54. Maciej Żurawski), 15. Hubert Matynia (54, 14. Kamil Drygas) - 7. Michális Maniás (68, 63. Hubert Turski)

Cracovia: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 85. David Jablonský, 33. Kamil Pestka - 14. Ivan Fiolić (65, 99. Tomáš Vestenický), 5. Janusz Gol (72, 8. Milan Dimun), 22. Florian Loshaj (80, 77. Sebastian Strózik), 10. Pelle van Amersfoort, 7. Thiago - 21. Rafael Lopes

żółte kartki: Listkowski, Maniás - Helik, Loshaj.
czerwona kartka: Michał Helik (90. minuta, Cracovia, za drugą żółtą) sędzia: Szymon Marciniak (główny) - Paweł Sokolnicki,Adam Kupsik (asystenci) - Tomasz Marciniak (techniczny) - Zbigniew Dobrynin, Paweł Pskit (VAR)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy