Pogoń znów liderem
autor: K.GrzeszkowiakPiłkarze Pogoni Szczecin pokonali na własnym stadionie Piasta Gliwice 1:0 i wrócili na pozycję lidera Ekstraklasy. Szczecinianie prowadzenie objęli już na początku spotkania i nie oddali go do końca. I choć pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom zgromadzonym w te deszczowe popołudnie na stadionie przy Twardowskiego zbyt wielu emocji, to w drugiej odsłonie spotkania było już dużo ciekawiej.
Podopieczni Kosty Rnjaića rozpoczęli dobrze. Już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę w pole karne dogrywał Adam Buksa a w sytuacji sam na sam bardzo dobrze zachował się David Stec, który skierował piłkę do siatki. W jedenastej minucie odpowiedzieć próbowali goście, ale futbolówka po strzale Piotra Malarczyka minęła słupek bramki. Kilka minut później Kożulj egzekwował rzut wolny z linii pola karnego, ostatecznie piłka wyleciała za boisko i skończyło się na rzucie rożnym. W 24. minucie Pogoń znów przycisnęła i w sytuacji sam na sam znalazł się Adam Buksa. Napastnik gospodarzy uderzył jednak wprost w bramkarza, który nie miał problemów z opanowaniem sytuacji.

Po zmianie stron zrobiło się trochę bardziej ciekawie. Piast początkowo próbował zmienić rezultat, ale Portowcy mimo wszystko wyglądali na boisku dużo lepiej, tylko brakowało im szęścia. W 47. minucie Parzyszek nie zdołał zaskoczyć Stipcy, który idealnie zachował się w sytuacji zagrożenia. Dwie minuty później swoją szansę znów mięli Portowcy. Głową uderzał Triantantafyllopoulos, ale piłka przeleciała obok bramki. Po chwili w dogodnej sytuacji był Spiridonović, najpierw futbolówka minęła słupek a później na posterunku był Plach, który na raty, ale skutecznie zażegnał niebezpieczeństwo. W 71. minucie ponownie granatowo - bordowi w natarciu. Tym razem strzela Buksa, broni jednak golkiper Piasta, w pole karne piłkę wrzuca Kowalczyk, dobija Buksa - piłka wędruje nad poprzeczką. Kowalczyk miał swoją szansę w 84. minucie, dobrze jednak zachował się Plach, który obronił strzał z dystansu. Trzy minuty przed regulaminowym końcem spotkania w akcji Spiridonović, ale strzał był zbyt lekki by zaskoczyć bramkarza gości. W doliczonym czasie gry przypadkowy faul Triantantafyllopoulosa prowokuje niebezpiecznie sytuacje w polu karnym Portowców, na posterunku jest Stipica, który dwukrotnie zażegnuje niebezpieczeństwo.

Pogoń wygrała z Piastem i wróciła na pierwsze miejsce w tabeli. W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0 (1:0)
1:0 8' David Stec

Żółte kartki: Kostas Triantafyllopoulos - Sebastian Milewski, Piotr Malarczyk.
Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów 3 800.

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Igor Łasicki, Hubert Matynia - David Stec (81' Santeri Hostikka), Zvonimir Kozulj (86' Adam Frączczak), Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk, Srdjan Spiridonovic (90' Michalis Manias) - Adam Buksa.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Piotr Malarczyk, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski (60' Patryk Tuszyński), Patryk Sokołowski, Tom Hateley, Jorge Felix, Sebastian Milewski (69' Dominik Steczyk) - Piotr Parzyszek (70' Gerard Badia).
�r�d�o: wlasne

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2019/2020)
Pogoń Szczecin Piast Gliwice
1 0
08-12-2019 15:00
widzów: 3486
1:0 - 8' - David Stec dodaj video
Pogoń:1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 55. Igor Łasicki, 15. Hubert Matynia - 22. David Stec (81, 16. Santeri Hostikka), 8. Damian Dąbrowski, 17. Zvonimir Kožulj (86, 9. Adam Frączczak), 27. Sebastian Kowalczyk, 10. Srđan Spiridonović (90, 7. Michális Maniás) - 18. Adam Buksa

Piast: 26. František Plach - 28. Bartosz Rymaniak, 88. Uroš Korun, 34. Piotr Malarczyk, 2. Mikkel Kirkeskov - 20. Martin Konczkowski (60, 89. Patryk Tuszyński), 6. Tom Hateley, 18. Patryk Sokołowski, 11. Jorge Félix, 19. Sebastian Milewski (70, 71. Dominik Steczyk) - 9. Piotr Parzyszek (70, 21. Gerard Badía)

żółte kartki: Triantafyllópoulos (Pogoń) - Milewski, Malarczyk (Piast) sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, Bengoro - dziękujemy