Pogoń 04 bliska spadku do I ligi
autor: KS Construct Lubawa Nie udało się osiągnąć korzystnego wyniku Pogoni '04 Szczecin w pierwszym barażowym spotkaniu o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. Constract Lubawa okazał się lepszy od 'Zero-Czwórki' i na własnym parkiecie wygrał 3:0.

Początek spotkania pokazał jak ważny był to mecz dla obydwu stron, ponieważ nie widzieliśmy zbyt wielu szaleńczych ataków, a drużyny skupiały się przede wszystkim na defensywie. Klarownych sytuacji bramkowych mieliśmy jak na lekarstwo, ale więcej strzałów zza pola karnego oddawali gospodarze. Z każdą minutą rozkręcali się jednak coraz bardziej, aż w końcu do siatki trafił Arkadiusz Budzyn. To tylko jeszcze bardziej zmotywowało zawodników Constractu. 'Zero-Czwórka' miała natomiast spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Najbliżej zdobycia bramki dla gości był Daniel Maćkiewicz, ale piłka po jego uderzeniu z dystansu zatrzymała się na poprzeczce.
Druga połowa również nie przebiegła po myśli Pogoni. Wydarzenia na parkiecie w pełni kontrolował Constract, który w 27. minucie dołożył kolejne trafienie. Dwubramkowe prowadzenie utrzymywało się przez bardzo długi czas, a wszystko ze względu na naprawdę dużą nieskuteczność gospodarzy, którzy nie mieli problemów z dochodzeniem do sytuacji strzeleckich. Portowcy śmielej zaatakowali dopiero w ostatnich minutach, kiedy regularnie do ataków zaczął podłączać się Daniel Szklarz. To właśnie bramkarz Pogoni kilkoma strzałami z dystansu poważnie sprawdził Kacpra Zelma. W samej końcówce Szklarz popełnił jednak błąd próbując odzyskać piłkę, co skończyło się faulem, a w konsekwencji drugą żółtą kartką. Na ostatnie kilkadziesiąt sekund na boisku pojawił się Wilczek i niestety też miał okazję skapitulować, mimo że obronił wcześniej dwa strzały na swoją bramkę.

Wynik dla 'Zero-Czwórki' jest bardzo niekorzystny, ponieważ w tej sytuacji w Szczecinie podopieczni Olega Zozuli muszą odrobić aż trzy bramki. Nie takie historie widziała jednak piłka, a my już teraz serdecznie zapraszamy na mecz rewanżowy, który odbędzie się w niedzielę (9 czerwca) o godz. 16:00 w hali przy ul. Twardowskiego 12.

1:0 Arkadiusz Budzyn 15'
2:0 Paweł Kaniewski 27'
3:0 Paweł Ossowski 40'

Constract Lubawa: Paweł Kaniewski (6), Sebastian Grubalski (8), Bartłomiej Piórkowski (10), Mateusz Łożyński (11), Sylwester Kieper (13), Paweł Ossowski (15), Maciej Maśkiewicz (23), Jakub Raszkowski (26), Daniel Sass (26), Damian Tokarski (27), Vladyslav Bondarenko (31), Akadiusz Budzyn (77), Miłosz Jarzembowski (94), Kacper Zelma (99)

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Roman Kondiukh (3), Maksym Sapon (5), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Czepielewski (12), Daniel Szklarz (13), Mateusz Gepert (17), Daniel Maćkiewicz (46)

�r�d�o: pogon04.szczecin.pl

Baraż o utrzymanie w Ekstraklasie Futsal (2018/2019)