Jedno zwycięstwo od ćwierćfinału
autor: Jakub LisowskiReprezentacja Media Szczecin zajęła 10. miejsce w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy, które po sześcioletniej przerwie znów odbyły się w Zakopanem. Impreza zakończyła się dużą niespodzianką, bo tytuł mistrzowski wywalczył Wrocław I Banda Krzysia (na cześć zmarłego niedawno red. Krzysztofa Jaworskiego). Ten zespół w półfinale ograł Życie Warszawy.

Drużyna ze stolicy dominowała w MPD od 1999 r. nie przegrywając nawet jednego spotkania. Ostatecznie stary mistrz musiał zadowolić się brązem, a w wielkim finale Wrocław ograł Katowice 36:22. Mecz od początku był pod kontrolą wrocławian, choć w drugiej połowie rywale potrafili zbliżyć się na 5 punktów. Ale to była tylko chwila słabszej gry Wrocławia.
Szczecin miał trochę kłopotów kadrowych przed wyjazdem, pojechało m.in. trzech debiutantów, ale ostatecznie zajął 10. miejsce. Tak się złożyło, że porażka z Dolnym Śląskiem 24:36 zamknęła drogę do ćwierćfinału, a jeden zdobyty punkt więcej w meczu ze Słupskiem dałby 9. lokatę. Za rok ma być większe doświadczenie i lepsza pozycja.

W składzie Szczecina zagrali: Jakub Lisowski, Andrzej Szkocki, Norbert Sypniewski, Maciej Szcześniak („Głos Szczeciński”), Mateusz Tyburczy (pogonsportnet.pl), Krzysztof Brylowski (TVP Szczecin), Sebastian Roszkowski (Radio Szczecin), Tomasz Wroński („Kurier Szczeciński”), Cezary Aszkiełowicz („Gazeta Wyborcza” Szczecin).

Partnerami szczecińskiej drużyny były firmy Fiege i Mayland.

relacjďż˝ dodaďż˝: maggi