Z nadzieją na więcej
autor: Pogoń Szczecin/Wiola Ufland W pięknym stylu zakończyła sezon Pogoń Szczecin. Portowcy podobnie jak rok temu rozbili na wyjeździe Cracovię Kraków. Bohaterem Dumy Pomorza został Zvonimir Kožulj. Bośniak zdobył kapitalną bramkę, a do tego dołożył dwie asysty. W ostatnich minutach na boisku zmienił go Kacper Kozłowski. Został on tym samym najmłodszym debiutantem w historii Dumy Pomorza (15 lat, 215 dni). Dzięki wygranej 3:0 szczecinianie zakończyli sezon na siódmej pozycji.
Spotkanie nie zachwycało do przerwy. Dopiero po dwóch kwadransach kibice w Krakowie obejrzeli ciekawą akcję. Na nieszczęście gospodarzy zakończyła się ona golem dla Pogoni. W 31. minucie precyzyjne podanie z prawej strony wykonał Zvonimir Kožulj. Wykorzystał je Soufian Benyamina, który strzałem bez przyjęcia pokonał bramkarza Pasów. Gospodarze ani razu nie potrafili uderzyć w światło bramki Dumy Pomorza.

Cracovia odważniej zaatakowała po przerwie. W 56. minucie błąd Jakuba Bursztyna naprawił Jarosław Fojut. Portowcy odpowiedzieli groźnym strzałem Tomása Podstawskiego. Piłkę na rzut rożny wybił Michal Peškovič. W 65. minucie szczecinianie znaleźli drogę do bramki Pasów. Radosław Majewski podał do nadbiegającego Zvonimira Kožulja, który potężnym strzałem zza pola karnego podwyższył na 2:0. Kwadrans przed końcem meczu Bośniak sprytnym podaniem z rzutu wolnego obsłużył Radosława Majewskiego. Ten opanował piłkę i strzałem na bliski słupek trafił na 3:0. Pasy szukały gola honorowego. Już w doliczonym czasie gry jeden z piłkarzy Cracovii ostemplował poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego.

posiadanie piłki: 54% - 46% (55% - 45%)

Ekstraklasa - grupa Mistrzowska (2018/2019)
0:3 - 80' - Radek Majewski
CRACOVIA: 40. Michal Peškovič - 2. Cornel Râpă, 39. Michał Helik, 20. Niko Datković, 3. Michal Sipľak - 19. Javi Hernández, 5. Janusz Gol, 8. Milan Dimun (46, 4. Sergiu Hanca), 14. Damian Dąbrowski (74, 27. Marcin Budziński), 11. Mateusz Wdowiak - 24. Airam Cabrera (68, 26. Filip Piszczek)

POGOŃ:26. Jakub Bursztyn - 2. Jakub Bartkowski, 40. Sebastian Walukiewicz, 23. Jarosław Fojut (82, 54. Maciej Żurawski), 15. Hubert Matynia - 22. David Stec (86, 27. Sebastian Kowalczyk), 28. Tomás Podstawski, 14. Kamil Drygas, 17. Zvonimir Kožulj (90, 64. Kacper Kozłowski), 10. Radosław Majewski - 11. Soufian Benyamina

żółte kartki: Hernández, Sipľak - Tomás Podstawski, Fojut, Walukiewicz. sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, Bengoro - dziękujemy

Runjaic: Nasze zwycięstwo jest zasłużone (skryba1213)