Wygrana w Lipsku
autor: pogonszczecin.pl Portowcy w czwartkowe popołudnie rozegrali w Niemczech mecz kontrolny z RB Lipsk, który zakończył się ich zwycięstwem 5:3.

Pogoń zmierzyła się z drugim zespołem RasenBallsport, w którym wystąpili piłkarze znani z boisk Bundesligi, Matheusa Cunhe, Brumę, Amadou Haidarę czy Jeana-Kevina Augustina. Gospodarze prowadzenie objęli w 12. minucie spotkania, kiedy to Załuskę pokonał Jean Kevin-Augustin. 11. minut później team z Lipska prowadził już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Matheus Cunha. Granatowo-bordowi do przerwy zdobyli dwa gole po trafieniach Michała ŻyryKamila Drygasa. Pierwsza część czwartkowej sparingu zakończyła się remisem 2:2.
Po przerwie trener Pogoni dokonał kilku zmian. W 50. minucie RasenBallsport wyszedł na prowadzenie po bramce Amadou Haidary. W 70. minucie do remisu doprowadził Ricardo Nunes, który futbolówkę do siatki skierował bezpośrednio z rzutu wolnego. 60. sekund później premierowe trafienie zapisał na swoje konto Santeri Hostikka. A wynik pojedynku ustalił Hubert Sadowski. Bliski podwyższenia prowadzenia Dumy Pomorza był Majewski, ale piłka minęła poprzeczkę bramki gospodarzy. Wynik do końca pojedynku nie uległ zmianie.

1:0 - Jean Kevin-Augustin 12'
2:0 - Matheus Cunha 23’
2:1 - Michał Żyro 37’
2-2 - Kamil Drygas 45'
3-2 - Amadou Haidara 50'
3-3 - Ricardo Nunes 70'
3-4 - Santeri Hostikka 71'
3-5 - Hubert Sadowski 76'

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska (72' 66 Daniel Kusztan) - 22. David Stec (46' 24 David Niepsuj), 33. Mariusz Malec, 23. Jarosław Fojut (46' 2 Jakub Bartkowski), 77. Ricardo Nunes (71' 55 Hubert Sadowski) - 19. Michał Żyro (87' 62 Kryspin Szcześniak, 14. Kamil Drygas (46' 17 Zvonimir Kozulj), 28. Tomas Podstawski (72' 61 Kacper Smoliński), 39. Jin Izumisawa (67' 10 Radosław Majewski), 16. Santeri Hostikka - 11. Soufian Benyamina (67' 34 Iker Guarrotxena)

RB Leipzig: 21. Marius Muller, 8. Amadou Haidara, 17. Bruma, 20. Matheus Cuntha, 26. Niclas Stierlin, 29. Jean-Kevin Augustin, 34. Naod Mekonnen, 41. Oliver Bias, 43. Max Winter, 52. Mateusz Maćkowiak, 57. K. Amededjisso