Kolejnych pięć krążków dla ‘naszych’
autor: maggi Kolejne medale Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce zdobyli w niedzielę reprezentanci naszego regionu.

Przypomnijmy, że po dwóch dniach widowiskowych zmagań na stadionie przy ul. Litewskiej w Szczecinie lokalni fani „królowej sportu” cieszyć się mogli z pięciu krążków. Przypomnijmy, że w konkurencjach indywidualnych złoto zdobyła tyczkarka Monika Pyrek, srebro Krzysztof Lewandowski w skoku w dal, a brąz 400-metrowiec Mirosław Formela podobnie jak jego koleżanka po fachu – Agnieszka Sowińska. Sukcesem zakończył się również start sztafety 4x100 metrów MKL Szczecin, którego zawodnicy wywalczyli trzecie miejsce. W ostatni dzień rywalizacji Mistrzostw Polski złoty medal powędrował w ręce tyczkarza – Przemysława Czerwińskiego z MKL (na zdjęciu po lewej), który zdołał uzyskać wysokość 5.60. Niestety wyżej zawieszona poprzeczka (5.70 to minimum olimpijskie) stanowiła zaporę nie do przeskoczenia. W tej samej konkurencji na ostatnim stopniu podium stanął zawodnik Sportingu Międzyzdroje – Adam Kolasa, z wynikiem 5.40.

Znakomicie zaprezentowali się biegacze MKL oraz Ósemki Police na dystansie 1500 metrów. Najcenniejszy krążek przypadł Marcinowi Lewandowskiemu (Ósemka) z czasem 3:44.94, a brąz Bartoszowi Nowickiemu z MKL Szczecin (3:45.60). Tutaj minimum olimpijskie wynosi 3.36,60. Lewandowski pojedzie jednak do Pekinu, bowiem podczas odbywającego się w połowie czerwca w Ostrawie Mityngu Lekkoatletycznego 47th Zlatá Tretra/Golden Spike - wywalczył minimum na 800 metrów. Niespodziewanie dobrze w niedzielę zaprezentowała się Renata Pliś z Maratonu Świnoujście. Zawodniczka wywalczyła srebrny medal w biegu na 1500 metrów, wyprzedzając znacznie bardziej utytułowaną Annę Jakubczak. Jeszcze większą niespodzianką był brak na podium Lidii Chojeckiej, reprezentantka "Warszawianki" jeszcze dzień wcześniej walczyła na mityngu o minimum olimpijskie, ostatecznie ani tam - ani w Szczecinie nie udało się go jej wywalczyć. Ponadto przeszedł jej "koło nosa" medal MP.

Zakończone w niedzielę Mistrzostwa pokazały, że najprawdopodobniej przyjdzie nam szczególnie kibicować „tylko” Monice Pyrek i właśnie zawodnikowi Ósemki Police w dyscyplinach, których areną jest stadion lekkoatletyczny na zbliżających się wielkimi krokami Igrzyskach Olimpijskich. Chociaż kilku zawodników ma jeszcze możliwość walki o minima, ich szanse są znikome. Na pocieszenie kibiców sportu w regionie pozostaje jednak fakt, że Szczecin zorganizował najlepsze w ostatnich latach zawody tej rangi w Polsce, a przed nami przecież Pedro’s Cup, czyli rywalizacja najlepszych lekkoatletów na świecie. Wielka impreza, która zagościć ma w stolicy Pomorza Zachodniego na co najmniej 3 lata, już 14 września z udziałem świeżo upieczonych mistrzów olimpijskich…

Tutaj znajdziemy zestawienia i wyniki wszystkich konkurencji: wyniki MP

własne

relacjďż˝ dodaďż˝: flora

Mistrzostwa Polski Seniorów w LA
data: 04-07-2008 - 06-07-2008
miejsce: Szczecin, stadion LA przy ul. Litewskiej

Do Szczecina zjadą najlepsi zawodnicy w swoich konkurencjach, którzy walczyć będą o tytuł Mistrza Polski. W czołówce nie powinno zabraknąć szczecińskich akcentów: Moniki Pyrek, Przemysława Czerwińskiego, Bartosza Nowickiego czy Marcina Lewandowskiego z Ósemki Police.