PP: Pogoń gra dalej

W zakończonym przed chwilą spotkaniu szczecińska Pogoń nie dała najmniejszych szans innej szczecińskiej drużynie a mianowicie występującemu w V lidze Świtowi Skolwin. Mimo braku w wyjściowym składzie Grzegorza Matlaka i Radosława Bilińskiego portowcy rozgromili "Dumę Skolwina" 8:0.

Szybko strzelone dwie bramki ustawiły dalszy ciąg spotkania. Pogoń przeważała w każdym elemencie gry, podopieczni Mariusza Kurasa wykazywali się lepszą szybkością, wytrzymałością oraz tzw. cwaniactwem boiskowym, grali będąc pewnymi swoich umiejętności. Z każdą minutą widać było różnicę klas, jaka dzieliła obie drużyny. Ładne trafienie zanotował Jarymowicz, a wiele szczęścia przy swojej bramce miał Chi-fon, po którego strzale piłka skozłowała, odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. Zasługą czarnoskórego piłkarza Pogoni jest także rzut karny w 35 minucie meczu, którego na bramkę zamienił Norsesowicz. Piłkarz szczecińskiej Pogoni jednak dwa razy musiał podchodzić do egzekwowania jedenastki, bowiem Maciej Ropiejko zbyt szybko znalazł się w polu karnym i arbiter zarządził powtórkę. W przeciwieństwie do spotkań sparingowych rozgrywanych w okresie przygotowawczym Pogoń dominowała, grała odważnie i konstruowała składne akcje, które mogły podobać się blisko 450 osobowej grupie fanów, zgromadzonej na stadionie.

Skrzypek (5'), Ropiejko (6'), Jarymowicz (27'), Norsesowicz (35' k), Chi-Fon (45'), Jarymowicz (53'), Przewoźniak (72'), Kowal (81')

Skład Świtu:

Łukasz Koguciuk - Mariusz Kamiński, Marcin Olszyński (46’ Tomasz Barczyński), Artur Ochnio (46’ Piotr Łoziński), Piotr Jakimowicz - Maciej Bednarczyk, Tomasz Danikiewicz, Dawid Maliński, Szymon Kufel (46’ Marcin Garlej) - Piotr Barczyński, Paweł Paszkowicz (65’ Bartosz Kutko).

Skład Pogoni:

Łapczyński, Niedźwiecki, Walburg, Tychowski, Skrzypek, Chi-fon ( 46-Skórski), Jarymowicz ( 66-Żaczek), Norsesowicz, Kosakowski ( 46-Przewoźniak), Kowal, Ropieko ( 54-Rydzak)

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

PP: Świt Szczecin-Skolwin - Pogoń Szczecin 0:8
data: 08-03-2008 12:00
miejsce: ul. Stołczyńska 100, Szczecin

Mecz V rzutu piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa zachodniopomorskiego region szczeciński.

Świt Szczecin-Skolwin - Pogoń Szczecin 0:8