Milan Baroš i koledzy pokonują Pogoń
autor: pogonszczecin.pl Duma Pomorza przegrała drugi mecz kontrolny tej zimy. Tym razem szczecinianie byli minimalnie gorsi od Banika Ostrawa 1:0 (0:0). Mecz toczył się w trudnych warunkach. Piłkarze zmagali się ze swoimi rywalami oraz ulewą. W 20. minucie gola dla Pogoni zdobył Adam Buksa, ale arbiter nie uznał trafienia uznając, że zawodnik Dumy Pomorza był na spalonym. Efektownego gola chciał zdobyć także Iker Guarrotxena, który próbował zaskoczyć Frantiska Chmiela uderzeniem niemal z połowy boiska. Czesi najlepszą okazję mieli po strzale Nemanji Kuzmanovicia. Uderzenie Serba odbił jednak Łukasz Załuska.
W 55. minucie Czesi objęli prowadzenie. Z lewej strony celnie dograł Jiri Fleišman, a niepilnowany Jakub Bolf trafił z najbliższej odległości. Pogoń mogła wyrównać za sprawą Zvonimira Kozulja, którego dośrodkowanie z narożnika pola karnego niemal zaskoczyło bramkarza Banika. Chwilę później Adrian Benedyczak celną główką pokonał Frantiska Chmiela, lecz arbiter znów dopatrzył się spalonego. W końcówce podobny los spotkał Jakuba Šašinka, który także trafił ze spalonego.

Portowcy ulegli więc drużynie Bohumila Páníka, który kilkanaście lat temu był sternikiem w Szczecinie, jednak tych czasów kibice nie wspominają najlepiej. W ramach ciekawostki warto zauważyć, że w zespole Banika wystąpił dziś Milan Baroš, król strzelców Euro 2004.

Pogoń Szczecin - Banik Ostrawa 0:1 (0:0)
Jakub Bolf 55'

Pogoń (I połowa): Łukasz Załuska - Jakub Bartkowski, Jarosław Fojut, Mariusz Malec, Ricardo Nunes - Tomas Podstawski, Kamil Drygas, Sebastian Kowalczyk, Iker Guarrotxena, Jin Izumisawa - Adam Buksa

Pogoń (II połowa): Jakub Bursztyn - David Stec, Sebastian Walukiewicz, Ronaldo Rudović, Hubert Matynia - Maciej Żurawski, Kacper Smoliński, Michał Żyro, Zvonimir Kozulj, Radosław Majewski - Adrian Benedyczak

Baník Ostrava: Chmiel - Celba (46' Pazdera), Procházka (46' Breda), Stronati (46' Azackij), Granečný (46' Fleišman) - Fillo (46' Bolf), Kaloč (46' Hrubý), Jánoš (46' Mešaninov), Jirásek (46' O. Šašinka, 77. Granečný) - Baroš (46' Diop), Kuzmanovič (46' J. Šašinka)

Sparingi ()
Pogoń Szczecin Baník Ostrawa
0 1
21-01-2019 12:00
0:1 - Jakub Bolf 54' dodaj video
Pogoń Szczecin: (I połowa) 1. Łukasz Załuska - 2. Jakub Bartkowski, 23. Jarosław Fojut, 33. Mariusz Malec, 77. Ricardo Nunes - 27. Sebastian Kowalczyk, 28. Tomás Podstawski, 14. Kamil Drygas, 34. Iker Guarrotxena, 39. Jin Izumisawa - 18. Adam Buksa. (II połowa) 26. Jakub Bursztyn - 22. David Stec, 40. Sebastian Walukiewicz, 72. Ronaldo Rudović (66, 55. Hubert Sadowski), 15. Hubert Matynia, 19. Michał Żyro, 54. Maciej Żurawski, 61. Kacper Smoliński, 17. Zvonimir Kožulj, 10. Radosław Majewski - 59. Adrian Benedyczak

FC Baník Ostrawa: (I połowa) 1. František Chmiel - 12. Josef Celba, 24. Václav Procházka, 15. Patrizio Stronati, 6. Denis Granečný - 7. Martin Fillo, 22. Filip Kaloč, 5. Adam Jánoš, 17. Milan Jirásek - 27. Milan Baroš, 11. Nemanja Kuzmanovič. (II połowa) František Chmiel - Lukáš Pazdera, Petr Breda, Ołeksandr Azaćkyj, Jiří Fleišman, Jakub Bolf, Robert Hrubý, Artiom Mieszczaninow, Ondřej Šašinka, Jakub Šašinka, Dame Diop.

żółte kartki: Kowalczyk, Rudović, Walukiewicz - Diop.

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, ginol27 - dziękujemy

Milan Baroš i koledzy pokonują Pogoń (royal447)