04 znów wygrywa
autor: Artur SzeferNiemały horror zapewnili nam w sobotnie popołudnie zawodnicy Pogoni '04 Szczecin, którzy po emocjonującym spotkaniu pokonali Słoneczny Stok Białystok 3:2. To trzeci mecz z rzędu wygrany przez 'Zero-Czwórkę'.

Portowcy spotkanie ze Słonecznym Stokiem Białystok rozpoczęli o wiele spokojniej, aniżeli ostatni mecz z AZS UG Gdańsk. Niestety przełożyło się to też na brak bramek w pierwszej połowie. Więcej klarowniejszych sytuacji stworzyli przyjeźdni, ale dobrze w bramce spisywał się Szklarz. Ze strony Pogoni najgroźniejszą okazję miał Gepert, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.
Drugą część meczu dobrze rozpoczęli szczecinianie, ale w decydujących momentach zabrakło skuteczności. Zemściło się to, ponieważ w 28. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Grabowski. 'Zero-Czwórka' podniosła się jednak błyskawicznie. Potężny strzał z lewej strony oddał Kondiukh i pokonał nim bramkarza. Nie minęło dużo czasu, a przy Twardowskiego gospodarze już wygrywali. Sapon dobrze odwrócił się z przeciwnikiem na plecach i płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce. Podwyższyć szybko mógł też Jakubiak, który minął już bramkarza, jednak zbyt bardzo wyrzucił się do boku, co utrudniło mu zdobycie bramki. Sytuacji do kolejnego trafienia Portowcy mieli wiele, ale udało się to dopiero Maćkiewiczowi w 39. minucie. Nie ustaliło to jeszcze jednak wyniku spotkania, ponieważ kilkanaście sekund później Lisowski znowu zapewnił emocję na samą końcówkę meczu. Pogoń ofiarnie broniła się do końca i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, co pozwoliło gospodarzom cieszyć się ze swojego kolejnego zwycięstwa w Futsal Ekstraklasie.

Pogoń '04 Szczecin - Słoneczny Stok Białystok 3:2

0:1 Damian Grabowski 27:48
1:1 Roman Kondiukh 28:29
2:1 Maksym Sapon 30:02
3:1 Daniel Maćkiewicz 38:42
3:2 Mateusz Lisowski 39:18

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Roman Kondiukh (3), Andrzej Sobieraj (4), Maksym Sapon (5), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Czepielewski (12), Daniel Szklarz (13), Mateusz Gepert (17), Daniel Maćkiewicz (46)

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Meteusz Lisowski (3), Adrian Citko (5), Krzysztof Kożuszkiewicz (7), Michał Osypiuk (9), Vitalii Lisnychenko (10), Michał Maciąg (17), Marcin Firańczyk (19), Damian Grabowski (26), Norbert Jendruczek (28)

3:2 - 39:18 - Mateusz Lisowski
Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz (13), Łukasz Wilczek (1) - Roman Kondiukh (3), Andrzej Sobieraj (4), Maksym Sapon (5), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Czepielewski (12), Mateusz Gepert (17), Daniel Maćkiewicz (46)

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Norbert Jendruczek (28) - Mateusz Lisowski (3), Adrian Citko (5), Krzysztof Kożuszkiewicz (7), Michał Osypiuk (9), Vitalii Lisnychenko (10), Michał Maciąg (17), Marcin Firańczyk (19), Damian Grabowski (26)

żółta kartka: Lisnychenko (MOKS) sędzia: Damian Grabowski, Marcin Muszyński, Joanna Pondo (tech.), Adam Sobinek (zegar)