Wicelider lepszy o jedną bramkę
W meczu 20. kolejki zachodniopomorskiego IV ligi Pogoń Połczyn-Zdrój rywalizowała na własnym stadionie z Vinetą Wolin. Spotkanie zakończyło się ostatecznie naszą porażką - 1:2. Bramki dla gości zdobyli Adrian Nagórski i Kamil Wiśniewski. Honorową bramkę dla Pogoni zdobył Igor Walczak.
Pierwsze minuty sobotniego spotkania należały do podopiecznych Zdzisława Piątkowskiego. Już w 3. minucie po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska bramkarza gospodarzy pokonał uderzeniem z pierwszej piłki z woleja kapitan Wolinian - Adrian Nagórski. Chwilę później Wikingowie cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Kamil Wiśniewski znalazł się w polu karnym, zwodem ograł obrońcę i płaskim strzałem pokonał Wojciecha Ostrowskiego. Po dwóch ciosach Biało-Niebiescy starali się zagrozić bramce Vinety. Z dalszej odległości na uderzenie zdecydował się Mateusz Hamer, lecz piłkę do boku odbił Alan Wesołowski, a dobitka Sławomira Woszczyńskiego wylądowała jedynie na bocznej siatce. W kolejnych minutach goście mieli kilka okazji do zdobycia bramki, lecz wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę spotkania Pogoń rozpoczęła z jedną ofensywną zmianą - na boisku pojawił się Paweł Bugała w miejsce Roberta Woszczyńskiego, jednak to zespół z Wolina w pierwszych piętnastu minutach stworzył sobie dwie dogodne sytuacje. Jako pierwszy Kamil Wiśniewski po akcji jeden na jeden uderzył minimalnie obok słupka, a chwilę później Adrian Nagórski posłał piłkę nad bramką Wojciecha Ostrowskiego. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Mateusza Hamera zza pola karnego. Nie minęła minuta, a kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim mogli cieszyć się z bramki kontaktowej. Piłkę w pole karne zacentrował Mateusz Kowalczyk, a całą akcję uderzeniem głową wykończył Igor Walczak. Znakomitą okazję na podwyższenie wyniku miał jeszcze napastnik Vinety, lecz mając przed sobą pustą bramkę przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Do końca meczu Pogoniarze za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania, ale wynik nie uległ zmianie.

1:2 - 73' Igor Walczak
POGOŃ - Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela, Szczesny, Mazur (60' Okulewicz) - Hamer (80' Johannssen), Wawreńczuk (69' Darosz), Kowalczyk, R. Woszczyński (46' Bugała), S. Woszczyński - Walczak
Rezerwowi: Rotuski, Suchecki

żółte kartki: Woszczyński R., Mazur, Walczak, Hamer, Pietrzela 2x (Pogoń)
czerwona kartka: 88' Pietrzela - za dwie żółte (Pogoń) sędzia: Wilk Ł Józefiak P Kawczyński D

Dane pomogli uzupełnić: maggi, kspogon - dziękujemy