Ważne zwycięstwo sianowianek
Bardzo ważne zwycięstwo odniosły piłkarki sianowskiej Victorii SP2 walczące o utrzymanie się w II lidze kobiet. Sianowianki wygrały 2:0 z rezerwami ekstraligowej Olimpii Szczecin i to na wyjeździe w Szczecinie. Początek meczu i pierwsza połowa spotkania nie zapowiadały jednak wygranej sianowianek. Zawodniczki Victorii SP2 rozkojarzone chyba podróżą do Szczecina i oglądaniem meczu ekstraligi kobiet (Olimpia -Mitech Żywiec) grały dobrze ale popełniały sporo błędów w obronie, które mogły kosztować je utratą bramek.
Szczecinianki przeprowadziły w 4, 28, 35 i 43 minucie bardzo ładne akcje, po których powinny uzyskać bramki ale na przeszkodzie stawała bardzo dobrze broniąca bramkarka gości Oktawia Kaszewska. Pierwsza połowa meczu skończyła się więc wynikiem 0:0 co trzeba przyznać było sukcesem Victorii SP2.

Podbudowane dobrym rezultatem do przerwy sianowianki wyszły na druga połowę z nastawieniem wygrania tego meczu. I tak się stało. Od początku drugiej połowy Victoria SP2 grała coraz lepiej i już w 51 minucie po strzale Malwiny Grzelak sianowianki powinny objąć prowadzenie. W 58 minucie po podaniu Malwiny Grzelak sytuację sam na sam z bramkarką Olimpii wykorzystuje Wiktoria Robakowska i sianowianki prowadziły 1:0. W 70 minucie na wynik powinna podwyższyć Wiktoria Robakowska. Sianowianki przycisnęły i w 78 minucie po zamieszaniu w polu karnym Olimpii Malwina Grzelak strzela drugą bramkę i 2:0 dla Victorii SP2. Załamane utratą drugiego gola olimpijki o mało co nie tracą nastepnej bramki po akcjach Malwiny Grzelak i Wiktorii Ostróżki w 79 i 80 minucie. Mecz kończy się ładną akcją olimpijek w 90 minucie i jeszcze ładniejszą paradą Oktawii Kaszewskiej. Ostatecznie Victoria SP2 wygrywa mecz w Szczecinie 2:0.

Trener Jędrzej Bielecki i kierownik drużyny Jacenty Życiński po meczu uśmiechnięci podziękowali swoim dziewczynom wygranej i dobrej postawy na boisku.Wszystkie dziewczyny zasłużyły na pochwałę. Udanie zadebiutowała Laura Lichmańska (siostra znanego w regionie piłkarza Kamila Lichmańskiego). Było to bardzo cenne zwycięstwo, które bardzo zbliża nas do celu jakim jest utrzymanie w II lidze. Mecz miał dwa oblicza. Pierwsza połowa należała do Olimpii a druga do nas. Do przerwy mogliśmy przegrywać kilkoma bramkami a po przerwie to my powinniśmy strzelić co najmniej pięć bramek. Cieszy nas to zwycięstwo ale najważniejsze są punkty i w sumie niezła gra naszego zespołu pomimo wielu osłabień w składzie. Nie zachłystujemy się jednak tą wygraną. Czeka nas ciężka walka o utrzymanie. Najbliższy mecz gramy w Sianowie 25 maja 2019 o godz.14.00 z bardzo dobrze grającym w rundzie wiosennej zespołem GSS Grodzisk Wlkp.

W ekipie sianowskiej Victorii SP 2 zagrały: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Wiktoria Kaszyńska, Karolina Kawałek,Wiktoria Ostróżka ,Viktoria Heib, Nikola Pielich, Oliwia Żywanowska, Klaudia Rogowicz (46 Laura Lichmańska), Malwina Grzelak.

ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp 2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

II liga Kobiet Kujawsko - Pomorska (2018/2019)