Pechowa 13 kolejka
autor: Artur SzeferSzczecinianie w 13. kolejce Futsal Ekstraklasy przegrali z Gattą Active Zduńska Wola 3:12

Już od pierwszych minut można było zauważyć, że to Gatta będzie zamierzała prowadzić grę w tym spotkaniu. Na premierowe trafienie kibice w Zduńskiej Woli nie musieli czekać zbyt długo, ponieważ już w 3. minucie do odbitej od słupka piłki dobiegł Krawczyk i wyprowadził Kocury na prowadzenie. Po tej sytuacji Portowcy próbowali natychmiastowo odpowiedzieć, ale dwukrotnie Prawuckiego zatrzymał bramkarz rywali. Z każdą kolejną minutą rozkręcali się gospodarze, którzy w pierwszej połowie aż pięciokrotnie pokonali Szklarza, a hat-trickiem popisał się doświadczony Daniel Krawczyk.
Od początku drugiej połowy wyżej podeszli zawodnicy Pogoni '04 Szczecin i szybko zaowocowało to zdobytą bramką. Prawucki z Ładziakiem wymienili szybko między sobą piłkę i ten pierwszy umieścił ją ostatecznie w bramce. Podopieczni Olega Zozuli szukali kolejnego trafienia, ale bardzo dobrze w bramce Gatty spisywał się Słowiński. Gospodarzy z marazmu wyciągnął niesamowity tego dnia Daniel Krawczyk, który najpierw minął jednego z zawodników Pogoni, a później mocnym, płaskim strzałem pokonał Szklarza. 'Zero-czwórka' w drugiej połowie grała o wiele lepiej w ofensywie, a dowodem na to była kolejna zdobyta bramka. Tym razem Daniel Maćkiewicz przypomniał nam jak potrafi wykonywać rzuty wolne i mocnym strzałem zaskoczył bramkarza ze Zduńskiej Woli. W ostatnich minutach Portowcom zabrakło już jednak sił, a to oznaczało niestety kolejne bramki dla Gatty Active Zduńska Wola. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Pogoni aż 3:12.

Gatta Active Zduńska Wola:

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Roman Kondiukh (3), Maksym Sapon (5), Konrad Prawucki (10), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Czepielewski (12), Daniel Szklarz (13), Mateusz Gepert (17), Adam Ładziak (23), Daniel Maćkiewicz (46)

11:2 - 39:04 - Michał Marciniak
11:3 - 39:37 - Arkadiusz Szypczyński (s)
12:3 - 39:57 - Mariusz Milewski
Gatta Active Zduńska Wola: Dariusz Słowiński (1), Norbert Dregier (4), Marcin Stanisławski (6), Mateusz Olczak (7), Mariusz Milewski (9), Daniel Krawczyk (10), Igor Sobalczyk (11), Michał Marciniak (14), Michał Klaus (27), Adam Miłosiński (77), Maksym Pautiak (88), Arkadiusz Szypczyński (99)

Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz (13), Łukasz Wilczek (1) - Roman Kondiukh (3), Maksym Sapon (5), Konrad Prawucki (10), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Czepielewski (12), Mateusz Gepert (17), Adam Ładziak (23), Daniel Maćkiewicz (46)

żółta kartka: Prawucki (Pogoń '04) sędzia: Kamil Grzębowski, Michał Żurawski, Bartłomiej Nowicki (zegar)