04 pokonana przez Orła
autor: aszefPogoń '04 Szczecin przegrała w swoim pierwszym spotkaniu w 2019 roku z Acaną Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 2:3. Szczecinianie walczyli do ostatnich sekund, jednak ponownie o jedną bramkę lepszy okazał się beniaminek.

Długo w hali przy ul. Twardowskiego utrzymywał się wynik bezbramkowy. Na pierwsze trafienie licznie zgromadzeni kibice czekali aż do 14. minuty spotkania. Niestety piłkę z bramki w tej sytuacji musiał wyciągać Daniel Szklarz i Pogoń na przerwę schodziła przy wyniku 0:1. Goście w pierwszej połowie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce i sprawnie rozgrywali swoje ataki pozycyjne. Portowcy mogli mieć do siebie pretensję o nieskuteczność, ponieważ podopiecznym Olega Zuzuli udało się stworzyć kilka sytuacji, jednak nie przełożyło się to choćby na jedną bramkę.
Bez wątpienia 'Zero-czwórka' nie zmarnowała kwadransu w szatni i od początku drugiej połowy narzuciła wysokie tempo. Szybko przyniosło to efekty. Po indywidualnej akcji Konrada Prawuckiego piłka znalazła się pod nogami Karola Czyszka, a ten precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce. Po wyrównaniu spotkanie zrobiło się bardziej otwarte, ale kolejny cios był po stronie Orła. Wszystko zaczęło się od uderzenia z dystansu Geperta, które zostało zablokowane. Piłka nieszczęśliwie odbiła się tak, że w sytuacji sam na sam znalazł się Morozov i idealnym strzałem wyprowadził swój zespół na ponowne prowadzenie. Kilka minut później Morozov miał na swoim koncie już dwa trafienia, a wszystko za sprawą bramki zdobytej z około 10 metrów. Sytuacja Pogoni była już bardzo trudna, ponieważ do końca spotkania zostało już mało czasu. Emocje w końcówce zagwarantował nam jeszcze Konrad Prawucki, który strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza rywali na trochę ponad 2 minuty przed końcem spotkania. Obydwie drużyny miały również po 5 przewinień na swoim koncie. Nowy trener Portowców postanowił zaryzykować i na ostatnie minuty wycofał również bramkarza. Gospodarze napierali, ale nie byli w stanie zdobyć kolejnej bramki i ostatecznie to Orzeł wróci do domu z trzema punktami.

Pogoń '04 Szczecin - KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 2:3

0:1 Sergio Solano Luchena 13:54
1:1 Karol Czyszek 22:53
1:2 Mykola Morozov 28:24
1:3 Mykola Morozov 32:59
2:3 Konrad Prawucki 37:34

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Roman Kondiukh (3), Andrzej Sobieraj (4), Maksym Sapon (5), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Daniel Czepielewski (12), Daniel Szklarz (13), Mateusz Gepert (17), Oskar Czajkowski (19), Daniel Maćkiewicz (46)

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Maciej Foltyn (1), Elia Raffael Walty (4), Sergio Solano Luchena (8), Janis Pastars (9), Mykola Morozov (10), Henry Shoji Fuzimotto Hatakeyama (11), Noel Patrice Charrier (12), Damian Makowski (13), Allyson Mendes Amantes (17), Nuno Alexandre Da Silva Barbosa (20), Sebastian Wojciechowski (25), Kacper Kędra (73), Victor Wilson De Andrade Coelho (77)

2:3 - 37:34 - Konrad Prawucki
Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz (13), Łukasz Wilczek (1) - Roman Kondiukh (3), Andrzej Sobieraj (4), Maksym Sapon (5), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Daniel Czepielewski (12), Mateusz Gepert (17), Oskar Czajkowski (19), Daniel Maćkiewicz (46)

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Maciej Foltyn (1), Noel Patrice Charrier (12) -Elia Raffael Walty (4), Sergio Solano Luchena (8), Janis Pastars (9), Mykola Morozov (10), Henry Shoji Fuzimotto Hatakeyama (11), Damian Makowski (13), Allyson Mendes Amantes (17), Nuno Alexandre Da Silva Barbosa (20), Sebastian Wojciechowski (25), Kacper Kędra (73), Victor Wilson De Andrade Coelho (77)

żółte kartki: Maćkiewicz, Czyszek, Jakubiak (Pogoń '04) sędzia: Marcin Muszyński, Maciej Jagodziński, Adam Sobinek (tech.), Joanna Pondo (zegar)

Dane pomógł uzupełnić: maggi - dziękujemy