Kołobrzeżanie na fali zwycięstw
Bardzo dobrze atut własnej hali wykorzystują kołobrzeżanie. Energa Kotwica wygrała u siebie trzecie mecz z rzędu. W sobotę z Kołobrzegu na tarczy wraca Elektrobud-Investment Pruszków. Kotwica udanie rozpoczęła mecz. Po trójce Jakuba Zalewskiego miejscowi prowadzili 5:0. W połowie pierwszej kwarty gospodarze byli w jeszcze lepszej sytuacji. Skutecznie rzuty wolne egzekwował Łukasz Bodych, a trójkę dołożył Jakub Stanios (14:8). Koszykarze z Pruszkowa obudzili się jednak w końcówce. Rzutem za trzy do remisu doprowadził Wojciech Hałas. Pierwsze dziesięć minut pozostało bez rozstrzygnięcia (22:22).
Na początku drugiej kwarty Elektrobud-Investment po raz pierwszy w spotkaniu wyszedł na prowadzenie (26:24). Po dwóch trójkach, Bartłomiej OrnochAndrzeja Paszkiewicza goście prowadzili już 32:25. Kołobrzeżanie otrząsnęli się jednak po przestoju. Bohaterem Kotwicy w tej części został Szymon Ryżek. Po jego trójce gospodarze najpierw doprowadzili do remisu 35:35, a następnie schodzili na przerwę prowadząc 37:35.

Pruszkowianie zaatakowali raz jeszcze po przerwie. Andrzej Paszkiewicz wykorzystał dwa z trzech rzutów wolnych, a chwilę później trafił za trzy (40:39). Prowadzenie dla Kotwicy odzyskał Łukasz Bodych. Jak się okazało był to także przełomowy moment spotkania. Gospodarze zaczęli uciekać, a goście nie potrafili ich dogonić. Trójki Jakubów, StaniosaZalewskiego doprowadziły do wyniku 49:40.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od wyniku 59:48 dla gospodarzy. Przyjezdni szybko zbliżyli się na osiem oczek, ale seria kołobrzeżan (11:0) przesądziła o losach meczu. Kolejne trójki dołożyli Jakubowie, StaniosZalewski. Kotwica kontrolowała przebieg gry. Dobra skuteczność pozwoliła kołobrzeżanom odnieść kolejne zwycięstwo. Co ważne, gospodarze potrafili opanować mały kryzys w drugiej kwarcie.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Elektrobud-Investment Pruszków 79:61 (22:22, 15:13, 22:13, 20:13)

Energa: 16. Łukasz Bodych 24, 13. Jakub Zalewski 20, 27. Jakub Stanios 13, 8. Szymon Ryżek 12, 23. Przemysław Wrona 5, 7. Gracjan Dobriański 3, 10. Patryk Przyborowski. 2, 12. Marcel Korolczuk 0, 15. Damian Janiak 0, 18. Daniel Grujić 0, 41. Adrian Suliński 0

Elektrobud-Investment: 8. Bartłomiej Ornoch 13, 21. Andrzej Paszkiewicz 11, 5. Michał Kierlewicz 9, 10. Wojciech Hałas 8, 4. Marcin Wieluński 6, 7. Przemysław Tradecki 5, 14. Robert Cetnar 4, 12. Filip Drewniak 3, 15. Daniel Olszewski 2