Z Gdańska z bagażem bramek
Tylko na dwie bramki było stać Pogoń '04 Szczecin w meczu 10. kolejki Futsal Ekstraklasy z AZS UG Gdańsk. Rywale okazali się o wiele bardziej skuteczniejsi i na własnym parkiecie pokonali Portowców 6:2.

W pierwszej połowie sytuacji na pewno nie brakowało. Przed szansą pokonania bramkarza rywali stawali praktycznie wszyscy zawodnicy 'zero-czwórki'. Pierwsi bramkę strzelili jednak gospodarze za sprawą precyzyjnego trafienia Tomasza Poźniaka. Po kilku minutach mieliśmy już remis. Do odbitej piłki przed polem karnym dopadł Mateusz Jakubiak i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wyrównał stan meczu. Pogoń miała jeszcze kolejne sytuacje, aby wyjść na prowadzenie, jednak ostatecznie na przerwę obydwie drużyny schodziły przy remisie.
Po przerwie mieliśmy spokojniejszy fragment gry, jednak wszystko zmieniła 26. minuta, kiedy indywidualną akcją popisał się Piotr Wardowski. Zawodnik gospodarzy minął najpierw jednego zawodnika Pogoni, a następnie Szklarza i skierował piłkę do pustej bramki. Kilka minut później drużyna prowadzona przez Romana Smirnova otrzymała kolejny cios, ponieważ drugą żółtą kartkę otrzymał kapitan szczecinian - Mateusz Jakubiak. AZS poszedł za ciosem i w 32. minucie wynik podwyższył Mateusz Wesserling. Portowcy próbowali odwrócić losy spotkanie, ale dalej do bramki trafiali gospodarze. Pięć minut przed końcem idealny kontratak wykończył Mateusz Osiński i sytuacja gości była już bardzo skomplikowana. W samej końcówce mieliśmy jeszcze dwie bramki Tomasza Poźniaka, a ze strony Pogoni odpowiedział Oleksandr Hirka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 dla gospodarzy i Portowcy do domu na pewno nie będą wracali w dobrych humorach.

AZS UG Gdańsk - Pogoń '04 Szczecin 6:2

1:0 Tomasz Poźniak 5:23
1:1 Mateusz Jakubiak 8:25
2:1 Piotr Wardowski 25:42
3:1 Mateusz Wesserling 31:07
4:1 Mateusz Osiński 34:51
5:1 Tomasz Poźniak 36:40
5:2 Oleksandr Hirka 39:51