Pierwsze trzy punkty w sezonie
autor: Aszef Długo musieliśmy czekać na ligowe zwycięstwo Pogoni '04 Szczecin, ale w końcu się doczekaliśmy! 'Zero-czwórka' przy wypełnionej hali pokonała Red Devils Chojnice w spotkaniu, w którym nie brakowało bramek oraz emocji.

Sporo kibiców odwiedziło w niedzielne popołudnie halę przy ul. Twardowskiego i już w 5. minucie cieszyli się z bramki Pogoni. Czyszek zagrał z prawej strony do Jakubiaka, a ten z bardzo bliskiej odległości otworzył wynik meczu. Podopieczni Romana Smirnova poszli za ciosem i kilka minut później prowadzili już 2:0 po trafieniu Hirki Oleksandra. Pogoń grała bardzo konsekwentnie w obronie i na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.
Od początku drugiej połowy z wielkim zaangażowaniem do ataku ruszyli goście, ale dzielnie dostępu do bramki strzegł Szklarz. 'Zero-czwórka' miała więcej miejsca do kontrataków i w 26. minucie po szybko wyprowadzonej akcji piłkę w bramce umieścił Prawucki. Red Devils nie zamierzali się jednak poddać i kilka minut później zdobyli swoją pierwszą bramkę. O ile strzał z dystansu Szklarzowi udało się jeszcze obronić, to przy dobitce z kilku metrów Przemysława Laskowskiego nie miał już szans. Goście poszli za ciosem i w 31. minucie Vitaliy Kolesnik zmusił Szklarza do wyciągania piłki z siatki. Zagotowało nam się w samej końcówce, ale decydujący cios należał do gospodarzy, który przez cały mecz byli wspierani dopingiem przez swoich fanów. Świetną dwójkową akcją popisał się Gepert z Czyszkiem i ten drugi mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Drużyna z Chojnic próbowała jeszcze zaatakować z wycofanym bramkarzem, ale wynik nie uległ już zmianie.

Dla 'zero-czwórki' jest to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie.

4:2 Karol Czyszek 37'

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek, Daniel Marczak, Roman Kondiukh, Andrzej Sobieraj, Wojciech Dąbrowski, Karol Czyszek, Mateusz Jakubiak, Konrad Prawucki, Daniel Czepielewski, Daniel Szklarz, Oleksandr Hirka, Mateusz Gepert, Oskar Czajkowski, Daniel Maćkiewicz

Red Devils Chojnice: Yevhen Moroz, Łukasz Sobański, Andrii Burdiuh, Mickael Inacio Correira, Przemysław Laskowski, Jakub Kąkol, Damian Mazurkiewicz, Michał Werner, Jakub Mączkowski, Patryk Laskowski, Vitaliy Kolesnik, Bernardo Ludovice Appleton Figueira Cruz, Dominik Laskowski, Sebastian Kartuszyński

4:2 - 36:12 - Karol Czyszek
Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Daniel Marczak (2), Roman Kondiukh (3), Andrzej Sobieraj (4), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Daniel Czepielewski (12), Daniel Szklarz (13), Oleksandr Hirka (14), Mateusz Gepert (17), Oskar Czajkowski (19), Daniel Maćkiewicz (46)

Red Devils Chojnice: Yevhen Moroz (2), Łukasz Sobański (3), Andrii Burdiuh (4), Mickael Inacio Correira (5), Przemysław Laskowski (6), Jakub Kąkol (10), Damian Mazurkiewicz (11), Michał Werner (12), Jakub Mączkowski (13), Patryk Laskowski (14), Vitaliy Kolesnik (15), Bernardo Ludovice Appleton Figueira Cruz (16), Dominik Laskowski (23), Sebastian Kartuszyński (83)

sędzia: Michał Żurawski, Jewgienij Adamonis - Łukasz Kofluk (tech), Adam Sobinek (zegar)

Dane pomogli uzupełnić: KoGut, Bengoro - dziękujemy