Z Katowic na tarczy
autor: aszef Porażką 2:6 zakończył się sobotni pojedynek Pogoni 04 Szczecin z  AZS UŚ Katowice.

Szczecinianie na Śląsk ruszyli z wiarą w dobry rezultat. Niestety katowiczanie już w 4. minucie odnieśli prowadzenie. Przyjezdni bardzo szybko wyrównali po trafieniu Hirki Oleksandra. Mimo większej aktywności Portowców pierwsza część zakończyła się remisem.
W drugiej połowie Pogoń próbowała stwarzać okazje do bramek. Goście wyszli w końcu na prowadzenie dzięki bramce Daniela Maćkiewicza. Bardzo szybko do remisu doprowadził Adam Jonczyk. W 33. minucie Jacek Hewlik w sytuacji sam na sam na raty pokonał bramkarza Zero-Czwórki i AZS wyszedł na prowadzenie 4:2. Przyjezdni po tym trafieniu byli w bardzo złej sytuacji. Gospodarzom dzięki wycofaniu golkipera przez Portowców udało się zdobyć kolejne dwa gole. Ostatecznie zespół Romana Smirnova przegrał 2:6 i nadal zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce do Szczecina przyjeżdżają Czerwone Diabły z Chojnic.

1:0 Krzysztof Piskorz 3:48
1:1 Oleksandr Hirka 5:12
1:2 Daniel Maćkiewicz 23:52
2:2 Adam Jonczyk 24:07
3:2 Jacek Hewlik 32:07
4:2 Robert Gładczak 33:41
5:2 Robert Gładczak 36:13
6:2 Krzysztof Piskorz 39:39

Pogoń '04 Szczecin: Roman Kondiukh, Karol Czyszek, Mateusz Jakubiak, Konrad Prawucki, Bartosz Przygórzewski, Daniel Czepielewski, Daniel Szklarz, Oleksandr Hirka, Mateusz Gepert, Daniel Maćkiewicz, Mateusz Wilkosz.

AZS UŚ Katowice: Jędrzej Jasiński, Konrad Podobiński, Tomasz Szczurek, Adam Jonczyk, Robert Gładczak, Kamil Musiał, Daniel Wojtyna, Mateusz Bednarczyk, Sławomir Pękala, Michał Dubiel, Jacek Hewlik, Kamil Lasik, Bartosz Gruszczyński, Krzysztof Piskorz.