Rekord o klase lepszy od Pogoni 04
autor: AszefPogoń '04 Szczecin w 6. kolejce Futsal Ekstraklasy udała się do Bielska-Białej, gdzie zmierzyła się z tamtejszym Rekordem. Swoją wyższość pokazał jednak obecny Mistrz Polski, który zdeklasował Portowców 13:5.

Idealny początek zanotowali gospodarze, którzy po 120 sekundach prowadzili już 2:0. Kolejne minuty nie zmieniły też sytuacji na boisku i Rekord dołożył kolejne dwie bramki. Dopiero po tym obudzili się przyjezdni i dwa trafienia z rzędu zaliczył Konrad Prawucki. Wydawało się, że podopieczni Romana Smirnova złapali wiatr w żagle, ale w dość pechowy sposób stracili 5. bramkę i ponownie kontrolę nad spotkaniem przejęli zawodnicy obecnego Mistrza Polski. Do przerwy kibice zgromadzeni w Bielsko-Białej mieli przyjemność oglądać aż 10 trafień w wykonaniu obydwu drużyn.
W drugiej połowie oglądaliśmy już spokojne prowadzenie gry przez zawodników Rekordu, którzy nie pozwalali zbytnio na stwarzanie sytuacji rywalom, a sami potrafili podwyższyć jeszcze wyraźnie prowadzenie. Ze strony Pogoni mieliśmy jeszcze dwie bramki Konrada Prawuckiego, który łącznie zdobył ich cztery. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 13:5 i podobnie jak w poprzednim sezonie, 'zero-czwórka' wraca z Bielska-Białej z ciężkim bagażem bramek.

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń '04 Szczecin 13:5 (7:3)
1:0 Artur Popławski 1:42
2:0 Artur Popławski 2:04
3:0 Alex Viana da Silveira Junior 3:57
4:0 Konrad Prawucki (s) 6:20
4:1 Konrad Prawucki 7:57
4:2 Konrad Prawucki 8:59
5:2 Kamil Surmiak 9:14