Remis z Gattą po świetnym meczu
autor: mlamirekPogoń '04 Szczecin zremisowała na własnym parkiecie w 2. kolejce Futsal Ekstraklasy z Gattą Zduńska Wola. Obydwie drużyny stworzyły zebranym kibicom bardzo ciekawe widowisko.

Świetne widowisko zapewniły obydwie drużyny w pierwszej połowie spotkania. Dla 'zero-czwórki' mecz nie zaczął się niestety najlepiej. Szybkie prowadzenie po dość szczęśliwej bramce w wykonaniu Marciniaka, a 10 minut później podwyższył jeszcze Pautiak i gospodarze byli już w bardzo niekomfortowej sytuacji. Podopieczni Romana Smirnova od początku potrafili jednak stworzyć sobie sytuacje, więc bramki były tylko kwestią czasu. Pierwszy trafił precyzyjnym strzałem Gepert, a później stan meczu wyrównał Jakubiak. Do przerwy drużyny strzeliły jeszcze po jednym trafieniu i ostatecznie do szatni schodziły z wynikiem remisowym 3:3.
Portowcy w tym meczu przegrywali, remisowali, więc przyszedł też czas na wygrywanie. W 25. minucie piłkę w siatce umieścił Hirka Oleksandr i kibice zgromadzeni w hali po raz czwarty wybuchli z radości. Gatta nie bez powodu jest jednak Wicemistrzem Polski i 8 minut przed końcem przeprowadziła bardzo składną akcję, a piłkę do pustej bramki wepchnął niepilnowany Olczak. W samej końcówce Gatta zanotowała na swoim koncie 6. przewinienie, a to oznaczało nic innego jak przedłużony rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Oleksandr Hirka, ale niesamowitą interwencją popisał się bramkarz gości. Obydwie drużyn w samej końcówce mieli bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki, ale ostatecznie skończyło się na 8 bramkach i podziale punktów.

Pogoń '04 Szczecin - Gatta Zduńska Wola 4:4

0:1 Michał Marciniak 2:58
0:2 Maksym Pautiak 12:20
1:2 Mateusz Gepert 13:50
2:2 Mateusz Jakubiak 15:14
2:3 Mateusz Olczak 15:31
3:3 Konrad Prawucki 18:19
4:3 Oleksandr Hirka 24:25
4:4 Mateusz Olczak 31:46

Pogoń '04 Szczecin: Bartosz Przygórzewski, Karol Czyszek, Roman Kondiukh, Mateusz Jakubiak, Daniel Czepielewski, Daniel Szklarz, Mateusz Gepert, Oleksandr Hirka, Sebastian Chrzczon, Oskar Czajkowski, Daniel Maćkiewicz, Konrad Prawucki, Mateusz Wilkosz.

Gatta Active Zduńska Wola: Dariusz Słowiński, Marcin Stanisławski, Mateusz Olczak, Igor Sobalczyk, Michał Marciniak, Michał Klaus, Michał Szymczak, Adam Miłosiński, Maksym Pautiak, Arkadiusz Szypczyński.