Żyro już trafia
autor: pogonszczecin.pl Pogoń Szczecin pokonała Chojniczankę Chojnice 2:0 po bramkach Michała Żyro i Sebastiana Rudola w czwartkowym meczu kontrolnym.

Szczecinianie prowadzenie objęli w 9. minucie Matynia dośrodkował do Michała Żyro, a ten strzałem w krótki róg nie dał szans Janukiewiczowi. Portowcy mogli prowadzić 2:0, najpierw uderzał Zvonimir Kozulj, a niecelną dobitką popisał się David Stec. Chojniczanie odpowiedzieli rzutem wolnym, ale strzał Pawła Zawistowskiego odbił Załuska.
Początek drugiej połowy, to także strzał Michała Żyro, bramkarz gości z problemami złapał piłkę po jego strzale. W 67. minucie Wojciech Trochim po raz pierwszy sprawdził formę Budziłka, ale górą był golkiper Portowców. Kila minut później ten sam zawodnik Chojniczanki starał się zaskoczyć bramkarza szczecinian. Budziłek kilka razy jeszcze wychodził z obronną ręką z pojedynków z przeciwnikiem. W 87. minucie granatowo-bordowi zdobyli drugą bramkę, rzut karny pewnie egzekwował Sebastian Rudol.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl