Wygrana juniorów Łęczyńskiego
autor: pogonszczecin.pl Jumiorzy Pogoni Szczecin pokonali GKS Bełchatów 4:0 tym samym kończąc serię spotkań bez wygranej. - To był jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie - ocenił pojedynek szkoleniowiec Pogoni.

Szczecinianie wystąpili w tym spotkaniu z kilkoma zmianami w składzie. Trener Łęczyński do boju desygnował od początku Huberta Sadowskiego i Mateusza Łęgowskiego. - Wiele rozmawiamy z trenerami o poszczególnych zawodnikach. Chcemy cały czas dawać im bodźce do jeszcze cięższej pracy. Mateusz zasłużył sobie dobrą grą na miejsce w naszym zespole. To też sygnał dla pozostałych zawodników, że mogą pójść jego drogą - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Łęczyński. Portowcy prowadzenie objęli już w 6. minucie po trafieniu Kacpra Kozłowskiego. Zawodnik Pogoni posłał futbolówkę w długi róg bramki rywali.
W 11. minucie było już 2:0, tym razem Turski strzelał, piłkę odbił golkiper Brunatnych, ale przy dobitce Kacpra Smolińskiego nie miał szans. - Nie ma co ukrywać, że mając dwie bramki zapasu, gra się nieco spokojniej. Zwracaliśmy jednak chłopakom uwagę, że w nasze poczynania nie może wkraść się rozluźnienie. Jesteśmy dużo bardziej doświadczeni niż dwa miesiące temu i wiemy, że szybko otwarty wynik nie zawsze pomaga. Zdarzały się mecze, gdy po szybko strzelonej bramce nasza gra nie wyglądała już odpowiednio. Dzisiaj jednak przez całe spotkanie udało nam się utrzymać wysoki poziom koncentracji - tłumaczył trener Łęczyński.

Gospodarze w dalszych minutach dyktowali warunki na boisku. Szanse na bramki nie wykorzystali Turski i Rybicki, którym brakło szczęścia. W 59. minucie było już 3:0, Kozłowski podał do  Kacpra Cichonia, a ten nie dał szans bramkarzowi GKS-u. Wynik meczu ustalił Paweł Jachno (na zdj.) dobijając strzał Cebuli.

- To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Cieszymy się z wysokiego zwycięstwa, ale jeszcze bardziej z dobrej gry. Nie straciliśmy bramki, stworzyliśmy sporo sytuacji i zdobyliśmy komplet punktów. Mam nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami - podsumował mecz trener Łęczyński.

1:0 Kacper Kozłowski 6’
2:0 Kacper Smoliński 11’
3:0 Kacper Cichoń 59’
4:0 Paweł Jachno 84’

Pogoń Szczecin: Grobelny - Rezaeian, Szcześniak (63’ Stolarczyk), Sadowski, Radziński - Łęgowski, Smoliński - Rybicki (70’ Jachno), Kozłowski (77’ Pietraszkiewicz), Cichoń - Turski (79’ Cybula)
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Centralna Liga Jun. Starszych U19 (2018/2019)