KP Błękitni Stargard pokonują Energetyka Junior Gryfino
autor: maksiu7
W niedzielę 7 października rozpoczęliśmy rundę rewanżową spotkań III zachodniopomorskiej ligi kobiet. Pierwszym przeciwnikiem był zespół Energetyka Junior Gryfino. W pierwszym spotkaniu ponad miesiąc temu nasz zespół wygrał w Gryfinie 3:0. Podchodziliśmy do tego spotkania z dużym skupieniem, ale i lekką obawą, pamiętając styl w jakim zespół Energetyka grał z nami w pierwszym spotkaniu.

Już początkowe minuty pokazały, że to nasz zespół będzie stroną przeważającą. Dość szybko, bo już w 12 minucie wynik otworzyła Alicja Palak, strzelając bramkę na jeden do zera. Błękitne dziewczyny nie odpuszczały i już pięć minut później było 2:0, a strzelczynią bramki została Aneta Krus. Widać strzelanie bramek spodobało się naszej zawodniczce, bo w 21 minucie Aneta strzela swoją drugą bramkę i zespół Błękitnych prowadzi 3:0. Przewaga naszego zespołu była przytłaczająca, zespół Energetyka przez pierwsze 25 minut meczu nie oddał ani jednego strzału na naszą bramkę i rzadko opuszczał swoją połowę boiska. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to czas kiedy nasze zawodniczki zaczęły grać wolniej i mniej atakowały. Wykorzystał to zespół z Gryfina i oddał kilka strzałów na naszą bramkę. W 37 minucie meczu, chyba najładniejszą bramkę całego spotkania, po dośrodkowaniu w rzutu rożnego strzeliła głową Wiktoria Radkiewicz. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 4:0.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków drużyny Energetyka, który kilka razy zagroził naszej bramce. Nasz zespół grał prawie wyłącznie z kontrataków, które przeprowadzały nasze napastniczki, Patrycja Baszuk i Natalia Gugała. Po jednym z takich akcji, w 50 minucie spotkania sytuacje sam na sam wykorzystała Natalia Gugała i prowadziliśmy już 5:0. Chwilę wcześniej przeprowadziliśmy zmianę, na boisko za Małgorzatę Białoskórską weszła Wiktoria Zdanowska. W 60 minucie o zmianę poprosiła Wiktoria Radkiewicz, a za nią na boisko weszła Oliwia Antczak. Na boisku tymczasem niewiele się działo, Energetyk próbował atakować, ale bez powodzenia. My kontratakowaliśmy, ale brakowało skuteczności, zwłaszcza w sytuacjach sam na sam, z których powinniśmy strzelić przynajmniej jeszcze dwie bramki, ale bardzo dobrze grała bramkarka Energetyka Emilia Konstantynopolska. W 75 minucie przeprowadzaliśmy ostatnią zmianę, Oliwię Antczak zmieniła Małgorzata Sikorska. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, pokonaliśmy Energetyka Junior Gryfino 5:0.

Druga połowa choć dużo wolniejsza i mniej obfitująca w bramki pokazała, mądrość naszego zespołu, który nie próbował za wszelką cenę strzelić jak najwięcej bramek, ale szanował piłkę i przy w zasadzie rozstrzygniętym już spotkaniu nie oszczędzał siły na kolejny mecz.

Po raz kolejny chcielibyśmy podziękować kibicom, którzy mimo brzydkiej, zimnej i wietrznej pogody przybyli dopingować nasz zespół. Byli też kibice z Gryfina.

Za tydzień czeka nasz bardzo ciężkie spotkanie wyjazdowe z drużyną Hetmana Recz. Drużyna z Recza na swoim terenie jest bardzo groźna i wynik tego spotkania jest sprawą otwartą. Zapraszamy serdecznie kibiców, do Recza nie jest daleko można się wybrać i pomóc naszej drużynie dopingiem. Zwłaszcza, że na mecze w Reczu przychodzi sporo miejscowych kibiców i doping naszym dziewczynom bardzo by się przydał. Mecz rozegramy prawdopodobnie w niedzielę 14 października, o godz. 13.00.
�r�d�o: fb @blekitnistargardkobiety

relacjďż˝ dodaďż˝: maksiu7