Gwardia odpada po rzutach karnych
Gwardia Koszalin po zaciętym boju przegrywa po rzutach karnych z ROW 1964 Rybnik w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Koszalinianie po 90 minutach remisowali 1:1, po bramce Przyborowskiego.

Pierwsza połowa rywalizacji nie przyniosła bramek. Na gola czekaliśmy do 59 minuty, wówczas rzut karny na bramkę zamienił Jan Janik. Podopieczni Tadeusza Żakiety odpowiedzieli w 79 minucie trafieniem Krystiana Przyborowskiego. W regulaminowych 90 minutach bramki już nie padły.

Dogrywka, również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które minimalnie lepiej wykonywali piłkarze Row 1964 Rybnik i to oni przechodzą do dalszych gier w krajowym pucharze.

Dodajmy, że już w sobotę 11 sierpnia, koszalińska Gwardia rozpoczyna grę w trzeciej lidze. Pierwszym rywalem koszalinian będzie beniaminem Radunia Stężyca.

5-4 Jan Janik
ROW 1964: 22. Aleksander Łubik - 2. Jan Janik, 21. Michał Bojdys, 3. Szymon Jary - 10. Dawid Kalisz, 6. Bartłomiej Wasiluk (98' 27. Piotr Dudzik), 20. Mateusz Bukowiec (87' 17. Michał Rostkowski), 4. Paweł Jaroszewski (65' 7. Dominik Zawadzki), 23. Robert Tkocz (54' 13. Kamil Spratek), 14. Mateusz Mazurek - 9. Przemysław Brychlik

Gwardia: 1. Adrian Hartleb - 3. Mateusz Bachleda, 18. Maciej Stańczyk (71' 21. Aleks Silski), 6. Daniel Wojciechowski, 4. Bartosz Maciąg - 7. Aleksander Karbowiak (55' 10. Krzysztof Bułka), 9. Dominik Drzewiecki, 14. Daniel Gałach (96' 15. Dawid Wasilewski), 20. Paweł Bednarski (64' 24. Krystian Przyborowski), 17. Rafał Majtyka - 11. Michał Szubert

żółte kartki: Wasiluk, Janik, Kalisz (ROW) / Stańczyk, Bachleda, Szubert (Gwardia) sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

Dane pomógł uzupełnić: szymon1999 - dziękujemy

Gwardia odpada po rzutach karnych (arti15)