Akademiczki bez największego trudu wygrywają
autor: RobertEnerga AZS Koszalin w meczu przed własną publicznością pokonała UKS PCM Kościerzyna 37:26. Koszalinianki pozostają zespołem niepokonanym we własnej hali.

Zanim rozpoczęło się spotkanie nagrodzono trenera Waldemara Szafulskiego złotą odznaką za zasługi dla rozwoju polskiej piłki ręcznej

Akademiczki rozpoczęły spokojnie od wyjścia na prowadzenie w pierwszej minucie, po golu Pauli Mazurek. W 3 minucie Gabriela Urbaniak podwyższyła na 2:0. Niedługo później kolejne trafienie dołożyła Monika Michałów. Przyjezdne odpowiedziały trafieniem Alicji Pękały. W kolejnych pięciu minutach akademiczki powiększyły przewagę do pięciu trafień 9:4. Kolejne fragmenty spotkania potwierdzały dominację wicelidera PGNiG Superligi kobiet. Po kwadransie gry Energa AZS prowadziła 13:5.

Energa AZS była tego dnia drużyną, która kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie, co potwierdzała w kolejnych fragmentach. Do przerwy przewaga akademiczek wynosiła dziewięć trafień 21:12.

Po zmianie stron wkradło się rozluźnienie w szeregi gospodyń, co starały się wykorzystać zawodniczki UKS PCM Kościerzyna. Zdołały szybko rzucić trzy bramki, za co zostały 'ukarane' przyśpieszeniem zespołu Anity Unijat. Kwadrans przed końcem spotkania Energa AZS prowadziła 30:19.

W ostatnim kwadransie utrzymała się przewaga zespołu z Koszalina. Ostatecznie Energa AZS wygrała 37:26.

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15