Roszak trafia, Energa AZS wygrywa
autor:  loola1991Energa AZS Koszalin pokonała we własnej hali KPR Kobierzyce 33:28. Znakomity mecz w barwach gospodyń zagrała Romana Roszak, która rzuciła 12 bramek, w drużynie KPR-u najskuteczniejsza Anna Mączka rzuciła 9 bramek.

Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, które po trafieniu Anny Mączki w 4 minucie prowadziły 3:1. Następnie podopieczne Anity Unijat wyszły na prowadzenie 4:3, po golu Romany Roszak. W kolejnych minutach akademiczki zaczęły odskakiwać rywalkom, w 13 minucie rywalizacji gospodynie prowadziły 8:5.
Wystarczyło pięć minut, aby Energa AZS prowadziła już 13:6. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy, również należały do akademiczek, które na przerwę schodziły z prowadzeniem 20:11.

Po zmianie stron przyjezdne doszły do głosu i powoli zmniejszały dystans do koszalinianek. W 40 minucie przewaga Energi AZS wynosiła już 'tylko' pięć bramek. Dziewięć minut przed końcem zawodniczki z Kobierzyc traciły do gospodyń tylko cztery bramki, co zapowiadało emocjonującą końcówkę.

Wystarczyło kilka chwil, aby przekonać się, że zespół Anity Unijat nie zamierza martwić się o wynik do końcowej syreny. W 56 minucie Energa AZS prowadziła już 32:24 i było pewne, że dowiezie zwycięstwo do końca. Ostatecznie Energa AZS wygrała zasłużenie 33:28.

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15