Niegościnny Włocławek
Zasłużoną porażkę poniosły piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 przegrywając z drużyną WAP we Włocławku 6:0. Włocławianki już w 4 minucie mogły prowadzić 1:0 ale sianowianki uratowała poprzeczka. W 10 minucie Marta Fil i Malwina Grzelak przeprowadziły piękną kontrę i niestety ta ostatnia będąc w super sytuacji nie trafiła do bramki. W 18. minucie Victorii SP2 na pomoc przychodzi słupek. W tej połowie zdecydowaną przewagę miały piłkarki WAP ale albo strzelały niecelnie albo świetnie broniła sianowska bramkarka Oktawia Kaszewska. Jeszcze do przerwy nie było źle bo sianowianki przegrywały tylko 1:0 po uderzeniu Justyny Matusiak w 33 minucie. Przyznać jednak trzeba ,że włocławianki były lepsze i miały więcej z gry.

Bardzo źle dla sianowianek rozpoczęła się druga połowa spotkania bo wkrótce po rozpoczęciu w 46 minucie po strzale głową Magdalena Górska uzyskuje drugiego gola dla Włocławka i bramka ta bardzo załamała dziewczyny z Sianowa czego efektem były następne bramki , które strzeliła w 50 i 54 minucie Magdalena Górska.
Po stracie czwartej bramki załamane sianowianki oddały całkowicie inicjatywę gospodyniom spotkania i w 70 minucie po strzale Aleksandry Pabian straciły piątą bramkę . Na tym się jeszcze nie skończyło bo minutę później włocławianki strzeliły 6 bramkę a jej strzelczynią była Oliwia Frątczak. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0 dla WAP Włocławek.

Trener Victorii SP 2 Sianów Jędrzej Bielecki podkreślił bardzo dobrą postawę piłkarek zWłocławka , które były dobrze zorganizowane we wszystkich formacjach. Miały też w swoim składzie wiele ciekawych piłkarek na czele z najlepszą na boisku Justyną Matusiak. Zespół ich grał dobrze w obronie , pomocy i ataku. Grał z dużym rozmachem i oddał dużo strzałów. Trzeba przyznać ,że gdyby nie bramkarka Oktawia Kaszewska spotkanie skończyłoby się jeszcze wyższym rezultatem.
WAP Włocławek to naprawdę dobry zespół z wieloma fajnymi zawodniczkami.

Sianowianki pojechały na mecz w bardzo osłabionym składzie bez wielu czołowych piłkarek min. z powodu ślubu kapitanki zespołu Klaudii Saganowskiej i to było widać na boisku. Chcieliśmy przełożyć mecz na inny termin ale niestety nie było zgody WAP Włocławek. Zabrakło zwykłego Fair Play. Było zbyt dużo osłabień , żeby myśleć w tej sytuacji o korzystnym wyniku. Na dodatek mam wrażenie ,że we Włocławku upadają dobre obyczaje. Zabrakło całkowicie zainteresowania naszą drużyną po przyjeździe do Włocławka. Nie było wody pitnej dla naszych zawodniczek i jakiejś herbaty czy kawy dla trenerów sianowskich po 300 kilometrowej podróży. Nie chcę tylko narzekać ale są też i pozytywy tego meczu . Graliśmy na pięknym obiekcie , z doskonałą murawą oraz przy licznej publiczności i przeciwko bardzo dobrym piłkarkom. Następny mecz sianowianki rozegrają w Sianowie w sobotę 15 września o godz. 14.00 z Biało-Zielone Gdańsk.
Skład Victorii SP2 : Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Karolina Wieczorek, Wiktoria Heib,Wiktoria Ostróżka, Marta Fil, Paulina Szewczyk ( 70 Nikola Pielich), Wiktoria Studzińska, Malwina Grzelak i Oliwia Żywanowska.

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

II liga Kobiet Kujawsko - Pomorska (2018/2019)