Piłkarski hokej w Sianowie
II ligowy mecz w Sianowie pomiędzy UKS Victoria SP2 Sianów a KS Lipno Stęszew rozpoczął się symboliczną minutą ciszy dla uczczenia pamięci kilka dni temu zmarłej 18 letniej zawodniczki Lipna Anny Jóźwiak. Potem były kwiaty dla dziewczyn obydwu zespołów z okazji inauguracji rozgrywek II ligowych. Mecz był dla kibiców ciekawy bo padło aż 10 bramek i ostatecznie miejscowa Victoria SP 2 wygrała 6:4 (4:1).

Mecz nie zaczął się najlepiej dla gospodyń bo już w 3 minucie po błędzie obrony sianowianki po strzale Zosi Śliwińskiej przegrywały 0:1. W 10 minucie piłkarki Victorii SP2 doprowadziły do remisu za sprawą Malwiny Grzelak a pięknym dograniem popisała się debiutująca w zespole Sianowa Marta Fil. W 25 minucie ładna akcję przeprowadziły Klaudia Saganowska , Marta Fil i celnym strzałem zakończyła znów Grzelak i było 2:1 dla Victorii SP2.
W 31 minucie Klaudia Saganowska egzekwowała rzut rożny , który pięknie wykończyła Marta Fil pakując z bliska piłkę do siatki gości. Prowadzenie 3:1 nie uśpiło sianowianek , które dalej atakowały i w 36 minucie po ładnym prostopadłym podaniu Klaudii Saganowskiej niezawodna Malwina Grzelak strzela swoją trzecią bramkę, uzyskując klasycznego hattricka.

Trzy minuty po przerwie w 48 minucie zagapienie sianowianek wykorzystuje Kinga Gawron i sianowianki prowadzą tylko 4:2. Za chwilę było jeszcze gorzej bo w 52 minucie po faulu Oliwii Żywanowskiej w polu karnym Małgorzata Śliwińska strzela swoją drugą bramkę z rzutu karnego i tylko 4:3 dla Victorii SP2 Sianów. Jednak przyjezdne długo nie cieszyły się z kontaktowej bramki bo już w 56 minucie bardzo dobrze dysponowana tego dnia Malwina Grzelak podwyższa prowadzenie sianowianek do 5:3. W 76 minucie Malwina Grzelak przeprowadziła piękną akcję prawą stroną i jej podanie wykończyła Klaudia Saganowska i było już 6:3 dla Sianowa. W 78 minucie padła ostatnia bramka na 6:4 a szczęśliwą strzelczynią była dla gości Maja Dąbrowska. Podsumowując spotkanie trener Jędrzej Bielecki powiedział, że w jego składzie zabrakło z różnych powodów wielu czołowych zawodniczek min. Marty Krakowskiej, Doroty Kornackiej, Joanny Świąder, Izabeli Pawłowskiej, Wiktorii Kaszyńskiej, Karoliny Kawałek, Wiktorii Mąki, Weroniki Placek, Wiktorii Ostróżki co spowodowało wielkie osłabienie zespołu , słabszą niż zazwyczaj grę oraz brak zgrania zespołu. Co prawda do drużyny doszła Marta Fil ale ona jedna pomimo świetnej gry nie była w stanie zapełnić luk w zespole. Cieszą nas punkty, ale na razie nie jest najlepiej i zapowiada się trudna liga. Mając w składzie w/w brakujące zawodniczki można by było spokojnie powalczyć o awans do I ligi. Oprócz Marty Fil w sianowskiej drużynie bardzo udanie zadebiutowała Wiktoria Heib.

Następny mecz sianowianki rozegrają na wyjeździe 9 września o godz.17.00 z WAP Włocławek.

Skład Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Karolina Wieczorek, Wiktoria Heib, Oliwia Żywanowska, Paulina Szewczyk, Marta Fil, Wiktoria Studzińska, Klaudia Saganowska i Malwina Grzelak.

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

II liga Kobiet Kujawsko - Pomorska (2018/2019)