Sposób na beniaminków
autor: kalosz80Długo kazały czekać piłkarki Olimpii swoim kibicom na pierwsze bramki i zwycięstwo w Szczecinie. Dopiero w czwartym meczu na swoim stadionie szczecinianki pokonały rywalki z Poznania 3-2 i dopisały na swoje konto trzy ważne punkty.
Sobotnie zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo i choć to Olimpia miała dużą przewagę w meczu i stwarzała wiele dogodnych sytuacji to rozstrzygnięcie przyszło dopiero w jednej z ostatnich akcji. W podbramkowym zamieszaniu zimną krew zachowała Natalia Hryb, która z kilku metrów trafiła do siatki rywalek.

Po pierwszej połowie wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Bramki Olgi Sirant i Amelii Bińkowskiej wyprowadziły olimpijki na bezpieczne prowadzenie. To jednak nieco uśpiło czujność u gospodyń, które krótko po wznowieniu drugiej części, po dwóch błędach w obronie straciły całą przewagę. Gole dla poznanianek zdobywały Paulina Bączek z rzutu karnego oraz Zuzanna Sawicka. Kolejne minuty to nieustanne i dość nerwowe ataki Olimpii, które sukces przyniosły dopiero we wspomnianej wyżej akcji z ostatniej regulaminowej minuty meczu.

Drugie zwycięstwo z rzędu bardzo cieszy, ponieważ pozwala złapać oddech i spokojniej przygotowywać się do kolejnych spotkań. Co ciekawe obie dotychczasowe wygrane Olimpii padły kosztem beniaminków z Katowic i Poznania. Następny mecz ligowy jednak do łatwych należeć nie będzie, gdyż na wyjeździe spotkamy się z aktualnym wicemistrzem Polski - Czarnymi Sosnowiec.

OLIMPIA: Pastusiak - Oleszkiewicz (83′ Łaniewska), Sirant, Witczak, Bińkowska, Michalczyk, Brzozowska (58′ Grosicka), Shahbazyan (46′ Böhm), Ratajczyk, Radochońska (46′ Hryb), Sudyk

POLONIA: Siejka - Cywińska (81′ Dziergas), Bączek, Czudzińska, Grześkowiak (53′ Nowak), Sawicka (70′ Majewska), Liczbińska, Cerajewska, Kościelna (53′ Zalaszewska), Szmatuła, Sutkowska (86′ Machowiecka)

1-0 Olga Sirant 21`
2-0 Amelia Bińkowska 45`
2-1 Paulina Bączek 50` (rzut karny)
2-2 Zuzanna Sawicka 55`
3-2 Natalia Hryb 90`

Sędziowały: Ewa Żyła jako główna oraz Alicja Pawlak i Anna Wieczorek jako asystentki.
Żółta kartka: Sawicka (Polonia).
�r�d�o: MKS Olimpia

Ekstraliga Kobiet - runda zasadnicza (2018/2019)
3:2 - 90' - Natalia Hryb
Olimpia: Pastusiak – Oleszkiewicz (83′ Łaniewska), Sirant, Witczak, Bińkowska, Michalczyk, Brzozowska (58′ Grosicka), Shahbazyan (46′ Böhm), Ratajczyk, Radochońska (46′ Hryb), Sudyk

Polonia: Siejka – Cywińska (81′ Dziergas), Bączek, Czudzińska, Grześkowiak (53′ Nowak), Sawicka (70′ Majewska), Liczbińska, Cerajewska, Kościelna (53′ Zalaszewska), Szmatuła, Sutkowska (86′ Machowiecka)

żółta kartka: Sawicka (Polonia). sędzia: Ewa Żyła (główna) oraz Alicja Pawlak i Anna Wieczorek (asystentki)