Emocje godne derbów!
Koszalińskie derby dostarczyły kibicom sporo emocji. Oba zespoły walczyły do samego końca, w efekcie czego mieliśmy dwie bramki w doliczonym czasie gry. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 2:2.
W pierwszych fragmentach rywalizacji lepiej prezentowali się piłkarze Gwardii. W 7 minucie Michał Szubert wpada w pole karne rozpędzony zawodnik wpadł na interweniującego Sebastiana Skrzyńskiego, po czym arbiter bez wahania wskazał na 11 metr.

Rzutu karnego na bramkę nie zdołał zamienić Dominik Drzewiecki. Piłkarz Gwardii strzalał po ziemi w prawy róg bramki, co wyczuł Skrzyński i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Rywalizacja w kolejnych minutach przeniosła się na środek boiska, gdzie nie brakowało walki. W pierwszej połowie najgroźniej było po zaskakującym uderzeniu Michała Szuberta. Gospodarze natomiast starali się stworzyć zagrożenie po rzutach wolnych.

Po zmianie stron spotkanie nadal było wyrównane. Gwardia starała się przeprowadzać szybkie akcje. Gospodarze w 63 mninucie powinni prowadzić, ale doskonała okazję zmarnował Paweł Łysiak.

Pierwszy gol padł w 72 minucie. Wprowadzony po przerwie Patryk Jachemek dopadł do piłki na 30 metrze i uderzył w górny rób bramki. Hartleb w tej sytuacji był bez szans.

Wielke emocje przyniosła końcówka spotkania. W 89 minucie Gwardia miała rzut rożny, Skrzyński wypiąstkował piłkę na 16 metr, gdzie czekał Daniel Gałach, znakomite uderzenie w samo okienko przyniosło wyrównanie. To jednak nie był koniec emocji.

Podopieczni Tadeusza Żakiety chcieli pójść za ciosem. Defensywa Bałtyku poradziła sobie z ofensywą Gwardii. Zespół z Fałata naraził się na kontrę - czterech na dwóch, którą wykończył Krystian Krauze. Gwardia nie zamierzała się poddawać. Ostatnia akcja spotkania, Bartosz Maciąg wrzucił piłkę w pole karne, po czym Gałach zagrał na 5 metr do Dominika Drzewieckiego, który dał gościom upragniony remis.

Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 2:2 (0:0)

1:0 - 72' Jachemek
1:1 - 89' Gałach
2:1 - 90' Krauze
2:2 - 90' Drzewiecki

skład Bałtyku: Skrzyński, Krauze, Łysiak, Rak, Lisiak, Putno, Gregorek, Czenko, Górny, Forczmański, Waleński
weszli: Lichmański, Jechemek, Janasik, Gruchała