Seria meczów bez porażki przerwana
xPiłkarze Pogoni Połczyn-Zdrój przegrali na wyjeździe z Hutnikiem Szczecin 2:3 w ostatnim meczu rundy jesiennej IV ligi.

Obie bramki dla naszego zespołu zdobył kapitan Mateusz Kowalczyk. Była to pierwsza porażka połczyńskiego zespołu od ośmiu spotkań (ostatnia porażka: 22.09 - Błękitni II Stargard 1:4). Rundę jesienną sezonu 2018/2019 Biało-Niebiescy zakończyli meczem wyjazdowym w Szczecinie. Hutnik do tego momentu miał 12 punktów straty do naszego zespołu, był ostatnim zespołem w tabeli oraz miał najwięcej straconych bramek we wszystkich jesiennych spotkaniach.
Sobotni mecz rozpoczął się od sytuacji Pogoni. Z rzutu wolnego minimalnie obok bramki uderzał Mateusz Kowalczyk. Po tej sytuacji do ataku ruszyli podopieczni trenera Artura Malińskiego, jednak dwukrotnie napastnicy Hutnika przenieśli piłkę nad bramką Wojciecha Ostrowskiego. Goście odpowiedzieli uderzeniem 'nożycami' Igora Walczaka. Tuż przed dwudziestą piątą minutą gry po indywidualnej akcji z lewej strony pierwszą bramkę w meczu, płaskim strzałem zdobył Marcin Gniotek. Zaledwie cztery minuty później gospodarze podwyższyli prowadzenie na sprawą Charlesa Nwaogu, który w asyście obrońców zdołał strzelić gola, będąc tyłem do bramki. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Pogoniarze zaatakowali trzy razy, z czego jedna akcja zakończyła się bramką kontaktową. Najpierw Mateusz Hamer zza pola karnego uderzył w słupek, chwilę później Paweł Bugała trafił w poprzeczkę bramki Damiana Wiśniewskiego, a na minutę przed końcowym gwizdkiem wynik meczu w pierwszej odsłonie ustalił Mateusz Kowalczyk, po zagraniu głową od Grzegorza Wawreńczuka. Drugie czterdzieści pięć minut zaczęło się kapitalnie dla ekipa z północy Szczecina. Przy bramce Kamila Adamczyka asystował Charles Nwaogu. Przez kolejne kilka minut żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy i gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Pierwsza otrząsnęła się Pogoń. Po faulu na Grzegorzu Wawreńczuku drugą bramkę w meczu zdobył z rzutu karnego kapitan Mateusz Kowalczyk. W kolejnych akcjach połczyńscy zawodnicy starali się za wszelką cenę strzelić bramkę wyrównującą, lecz wynik meczu nie uległ już zmianie. W drugiej połowie gra zdecydowanie zaostrzyła się, czego efektem były dwie czerwone kartki, a dziesięć razy sędzia główny upominał graczy obu zespołów żółtymi kartonikami.

IV liga - 17. kolejka (24.11.2018): OKS Hutnik Szczecin - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 3:2 (2:1)

POGOŃ: Ostrowski - Szczygieł (76' Okulewicz), Pietrzela, Szczesny, Mazur (70' Pawlikowski) - Bugała, Kowalczyk, R. Woszczyński (70' Johannssen), Hamer - Wawreńczuk, Walczak Rezerwowi: Pedrycz, Suchecki, Paszkiewicz

1:0 - 24' Marcin Gniotek
2:0 - 28' Charles Nwaogu
2:1 - 44' Mateusz Kowalczyk
3:1 - 48' Kamil Adamczyk
3:2 - 57' Mateusz Kowalczyk (rzut karny)

Żółte kartki: 2x Walczak, Szczesny, Hamer, Okulewicz (Pogoń)

Czerwone kartki: 81' Adamczyk - bezpośrednia (Hutnik), 87' Walczak - za dwie żółte (Pogoń)

relacjďż˝ dodaďż˝: kspogon

IV liga zachodniopomorska (2018/2019)
Hutnik Szczecin Pogoń Połczyn Zdrój
3 2
24-11-2018 12:00
POGOŃ - Ostrowski - Szczygieł (76' Okulewicz), Pietrzela, Szczesny, Mazur (70' Pawlikowski) - Bugała, Kowalczyk, R. Woszczyński (70' Johannssen), Hamer, - Wawreńczuk, Walczak
Rezerwowi: Pedrycz, Paszkiewicz, Suchecki

żółte kartki: 2x Walczak, Szczesny, Okulewicz, Hamer (Pogoń)
czerwona kartka: 81' Adamczyk - bezpośrednia (Hutnik) 87' Walczak - za dwie żółte (Pogoń) sędzia: Wilk Ł. - Józefiak P., Kunikowski P.

Dane pomogli uzupełnić: Hutnik81, kspogon - dziękujemy