Bramka Grzegorza Wawreńczuka dała punkt i awans w tabeli
autor: KMŚwidwinKolejny zdobyty punkt zapisali na swoim koncie w IV-to ligowej tabeli seniorzy połczyńskiej Pogoni. W meczu 15. kolejki zremisowali w meczu wyjazdowym z Gryfem Kamień Pomorski 1:1. Bramkę dla Pogoni zdobył Grzegorz Wawreńczuk.
Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy, którzy częściej operowali piłką na naszej połowie. 'Biało-Niebiescy' nastawili się na grę z kontry, czego efektem była bramka w 35. minucie dająca prowadzenie 'Zdrojowcom'. Na lewej stronie boiska w okolicach pola karnego Gryfa, Mateusz Hamer wywalczył piłkę w starciu z obrońcą gospodarzy, precyzyjnie dośrodkował na głowę Grzegorza Wawreńczuka i na tablicy wyników pojawił się wynik 0:1. Do końca pierwszej części meczu 'Gryfici' starali się za wszelką cenę zdobyć bramkę wyrównującą.
Po zmianie stron Gryf robił sporo, by doprowadzić do wyrównania, Pogoń szukała szans w przejęciu piłki i szybkim jej rozegraniu. W 61. minucie sędzia główny podyktował rzut karny za faul Adriana Pietrzeli. Do piłki podszedł Szymon Włodarek i... jego strzał fantastycznie obronił Mariusz Pedrycz. Do końca meczu zostało niecałe 30 minut, a zawodnicy z Kamienia Pomorskiego za wszelką cenę starali się doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała się w 83. minucie za sprawą Kamila Kacperka, który uderzeniem piłki głową po długim rogu pokonał Pedrycza. Do końca meczu żadna z drużyn nie potrafiła już znaleźć drogi do bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Połczynianie od siedmiu spotkań są nadal niepokonani, a zdobywając w sobotę punkt awansowali na 11. miejsce w tabeli IV ligi zachodniopomorskiej.

IV liga - 15. kolejka (10.11.2018): Gryf Kamień Pomorski - KS Pogoń Połczyn-Zdrój 1:1 (0:1)