Pogoń nadal bez porażki Trzy bramki Sławomira Woszczyńskiego.
Seniorzy Pogoni Połczyn-Zdrój wygrali z Spartą Węgorzyno 4:2 w mecz 14. kolejki IV ligi zachodniopomorskiej. Klasycznego hat-trick'a zdobył już w pierwszej połowie Sławomir Woszczyński, a po przerwie z rzutu karnego wynik meczu ustalił kapitan naszego zespołu Mateusz Kowalczyk.

Początek sobotniego spotkania należał zdecydowanie dla 'Biało-Niebieskich'. W 4. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakował Sławomir Woszczyński. Goście z Węgorzyna mieli okazję do szybkiego wyrównania lecz w sytuacji sam na sam z Wojciechem Ostrowskim, Paweł Iskra minimalnie przestrzelił. Druga bramka dla Połczynian padła w 18. minucie. Aktywny od samego początku na lewym skrzydle Mateusz Hamer dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej do Grzegorza Wawreńczuka, który nie przejął piłki, a tuż za jego plecami akcję zamknął niepilnowany Sławek Woszczyński.
Sześć minut później prawy pomocnik połczyńskiej Pogoni cieszył się ze zdobycia trzeciej bramki. Mateusz Kowalczyk wślizgiem przejął wybitą przez obrońców piłkę, podał do Sławka Woszczyńskiego, a ten płaskim strzałem pod długim rogu pokonał Artura Dąbrowskiego. Mimo kilku dogodnych sytuacji Sparta do przerwy zdobyła tylko jedną bramkę. Po rzucie wolnym, uderzeniem piłki głową na listę strzelców wpisał się Paweł Iskra.

Na drugą część meczu oba zespoły przystąpiły z jedną zmianą. Węgorzynianie od początku starali się zdobyć bramkę kontaktową, a podopieczni trenera Grzegorza Wawreńczuka nastawili się na grę z kontry. W 75. minucie po jednej z nich w polu karnym Sparty faulowany był Paweł Bugała. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Kowalczyk i pewnym strzałem wyprowadził Pogoń na trzy bramkowe prowadzenie. W końcówce rozmiary porażki zmniejszył najlepszy strzelec ekipy z Węgorzyna - Paweł Iskra.

Okazałe zwycięstwo nad wyżej notowaną Spartą Węgorzyno oznacza, że połczynianie opuścili strefę spadkową i na trzy kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej zajmują 13. miejsce w tabeli z szesnastoma 'oczkami' na koncie.

IV liga - 14. kolejka (03.11.2018): KS Pogoń Połczyn-Zdrój - Sparta Węgorzyno 4:2 (3:1)

POGOŃ: Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela, Mazur, Okulewicz (46. Pawlikowski) - S. Woszczyński, Kowalczyk (88. Gołuński), R. Woszczyński, Hamer (78. Darosz) - Wawreńczuk (75. Suchecki), Bugała
Rezerwowi: Rotuski, Paszkiewicz

Bramki:
1:0 - 4' - Sławomir Woszczyński
2:0 - 18' - Sławomir Woszczyński
3:0 - 24' - Sławomir Woszczyński
3:1 - 28' - Paweł Iskra
4:1 - 75' - Mateusz Kowalczyk (rzut karny)
4:2 - 81' - Paweł Iskra

Żółte kartki: Woszczyński R., Woszczyński S. (Pogoń)

3:0 - 24' - Sławomir Woszczyńskii
Pogoń: Ostrowski - Szczygieł, Pietrzela, Mazur, Okulewicz (46. Pawlikowski) - S. Woszczyński, Kowalczyk (88. Gołuński), R. Woszczyński, Hamer (78. Darosz) - Wawreńczuk (75. Suchecki), Bugała

żółte kartki: Woszczyński S., Woszczyński R. (Pogoń) sędzia: Skowron K. - Nowik H., Misiarz R.

Dane pomógł uzupełnić: kspogon - dziękujemy