Ulga, cenne zwycięstwo Błękitnych
Trwa batalia Błękitnych Stargard o pozostanie w drugiej lidze. Dziś stargardzianie wywalczyli ważny komplet punktów. Napięta sytuacja na dole tabeli powoduje, że Błękitni ostatnio grają z nożem na gardle. W meczu z Siarką gospodarze powinni prowadzić od 22. minuty. Przemysław Brzeziański przegrał jednak pojedynek z Hieronimem Zochem. Na szczęście zawodnik Błękitnych zrewanżował się po chwili. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Siarka mogła szybko wyrównać, lecz z błędu bramkarza Błękitnych nie skorzystał Mateusz Janeczko.
W 34. minucie Mateusz Janeczko opanował piłkę przed szesnastką, a jego mocny strzał powędrował tuż nad poprzeczką. Chwilę później Błękitni podwyższyli na 2:0. Kapitalnym strzałem popisał się Grzegorz Rogala. Miejscowi w środowe popołudnie byli zabójczo skuteczni.

Siarka nie potrafiła pozbierać się po przerwie i narzucić swoich warunków gry. Po godzinie meczu zrobiło się 3:0. Tym razem bezpośrednio z rzutu rożnego trafił Jakub Ostrowski. Przyjezdnym nie pomogły tuż zmiany przeprowadzone chwilę po stracie trzeciej bramki. Przy odrobinie szczęścia to Błękitni mogli dobić rywala. Stargardzianie ostatecznie wygrali 3:0 po dobrym spotkaniu. Teraz czeka ich bardzo trudna potyczka z liderem rozgrywek - Radomiakiem Radom.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447

II liga (2018/2019)
Błękitni Stargard Siarka Tarnobrzeg
3 0
24-04-2019 17:00
Przemysław Brzeziański 23, Grzegorz Rogala 36, Jakub Ostrowski 60 (Błękitni)
Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 25. Wojciech Błyszko, 27. Jakub Ostrowski, 21. Grzegorz Rogala - 23. Mateusz Kwiatkowski (84' 9. Piotr Kurbiel), 8. Marcin Gawron, 15. Junpei Shimmura, 7. Michał Cywiński (72' 16. Błażej Starzycki), 17. Adrian Kwiatkowski (90' 3. Karol Jabłoński) - 10. Przemysław Brzeziański (81' 6. Filip Karmański)

Siarka: 30. Hieronim Zoch - 98. Jakub Głaz, 23. Dawid Kubowicz, 31. Tomasz Wełnicki (63' 99. Kamil Woźniak), 14. Sebastian Duda - 88. Marcin Wodecki, 18. Kacper Maik (63' 15. Mateusz Wawrylak), 20. Grzegorz Płatek, 7. Kamil Radulj (72' 16. Eryk Galara), 51. Maksymilian Sitek (61' 9. Krzysztof Ropski) - 11. Mateusz Janeczko

żółte kartki: Karmański (Błękitni) - Głaz (Siarka) sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko)

Dane pomógł uzupełnić: royal447 - dziękujemy