Dziesiąta porażka Błękitnych
Trzy mecze, zero punktów i aż dwanaście straconych goli. Błękitni Stargard przegrali już dziesiąty mecz w tym sezonie. Stargardzianie w sobotnie popołudnie zmierzyli się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Już przed spotkaniem wiadomo było, że o punkty w Grudziądzu będzie trudno. Olimpia liczy się w walce o awans i dobrze wywiązała się ze swojej roli. Stargardzianie po raz kolejny nie uniknęli błędów w obronie. Tym samym Błękitni przegrali już trzeci mecz z rzędu.
Spotkanie z Olimpią Grudziądz otworzyło drugą część sezonu dla stargardzian. W pierwszej kolejce Błękitni przegrali w Stargardzie z zespołem z Grudziądza 2:1. Warto przypomnieć, że w tamtym spotkaniu Błękitni od 9 minuty grali w 11 na 10, a w końcówce 11 na 9. Niestety w sobotę także nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, ale zacznijmy od początku.

Pierwsze minuty to sporo stałych fragmentów z obu stron. W 19. minucie z rzutu wolnego świetnie przymierzył Robert Ziętarski, a piłkę z kłopotami wybił na rzut rożny Mariusz Rzepecki. Kilka minut później obok bramki uderzył Aghwan Papikjan. Ormianin zrewanżował się w 28. minucie. W pole karne Błękitnych wpadł Mateusz Marzec, który posłał płaskie podanie przed bramkę. Tam bez przyjęcia uderzył zupełnie niepilnowany Aghwan Papikjan i rozwiązał worek z bramkami. Radość gospodarzy trwała jednak tylko trzy minuty. Świetne podanie Mateusza Kwiatkowskiego wykorzystał Piotr Kurbiel. Napastnik Błękitnych opanował piłkę i strzałem ze środka szesnastki pokonał Wojciecha Muzyka, który był blisko skutecznej interwencji. To nie był koniec emocji przed przerwą. Niestety w 40. minucie Olimpia znów objęła prowadzenie. Przemysław Kita urwał się Patrykowi Baranowskiem i tuż sprzed linii końcowej zagrał piłkę na piąty metr. Tam przysnęła defensywa gości, a formalności dopełnił Konrad Handzlik. Już w doliczonym czasie gry drugi żółty kartonik w meczu obejrzał Bartosz Śmietanko. Błękitni wiedzieli, że wraz z pierwszym gwizdkiem w drugiej połowie zagrają w przewadze liczebnej.

Mimo osłabienia to Olimpia po przerwie dyktowała warunki gry. Najpierw groźnie z rzutu wolnego uderzył Robert Ziętarski, a chwilę później bramkarz gości z trudem powstrzymał Agwana Papikjana. Stargardzianie próbowali uderzać z dystansu. Pewnie w bramce spisywał się jednak Wojciech Muzyk, ale i większość strzałów nie była celna. W 73. minucie siły na boisku się wyrównały. Drugą żółtą kartkę w meczu obejrzał Junpei Shimmura. Grudziądzanie nie rezygnowali z ataków i w 80. minucie rozstrzygnęli losy spotkania. Tym razem sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykończył Mateusz Marzec. Ochotę na gola miał także Robert Ziętarski. Były zawodnik m.in. Gwardii Koszalin w 87. minucie celnym uderzeniem wykończył akcję swojej drużyny, lecz kapitalnie interweniował Mariusz Rzepecki.

3:1 - 80' - Mateusz Marzec
Olimpia: 19. Wojciech Muzyk - 25. Damian Ciechanowski, 26. Donatas Nakrošius, 66. Piotr Witasik, 6. Ariel Wawszczyk, 17. Mateusz Marzec (86' 30. Dariusz Kamiński), 13. Bartosz Śmietanko, 11. Robert Ziętarski, 70. Konrad Handzlik (59' 96. Marcin Poręba), 10. Aghwan Papikjan (69' 9. Marcin Kaczmarek), 27. Przemysław Kita (83' 15. Robert Hirsz)

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt, 2. Patryk Baranowski, 24. Wojciech Błyszko, 8. Marcin Gawron, 23. Mateusz Kwiatkowski (90' Bartosz Sitkowski), 15. Junpei Shimmura, 6. Filip Karmański (83' 13. Karol Orłowski), 7. Michał Cywiński, 17. Adrian Kwiatkowski, 9. Piotr Kurbiel

żółte kartki: Śmietanko, Kamiński (Olimpia) - A.Kwiatkowski, Shimmura (Błękitni)
czerwone kartki: Śmietanko (45+2' minuta, Olimpia, za drugą żółtą) - Shimmura (73' minuta, Błękitni, za drugą żółtą) sędzia: Piotr Idzik (Poznań)

Dane pomógł uzupełnić: royal447 - dziękujemy