Trzy punkty Błękitnych
autor: PrzemekkBłękitni Stargard w bardzo dobrym stylu pokonali dziś byłego 14-krotnego mistrza Polski Ruch Chorzów 3:1 (2:1). Bramki dla Błękitnych zdobyli w pierwszej połowie Piotr Kurbiel i Adrian Kwiatkowski. W drugiej połowie kolejnego gola dołożył Kurbiel. Dzięki wygranej Błękitni przeskoczyli w ligowej tabeli Ruch . Na pochwałę zasługuje dziś cały zespół Błękitnych. Widzieliśmy wybiegany, waleczny zespół, który zwyciężył zasłużenie.

Przed meczem okazało się, że nominowany do pierwszej jedenastki Przemysław Brzeziański z powodu doznanej wczoraj na treningu kontuzji kolana nie będzie w stanie zagrać. W jego miejsce do pierwszego składu wskoczył rezerwowy Piotr Kurbiel, który jak się później okazało odwdzięczył się dwoma pięknym golami. Mecz rozpoczął się znakomicie dla Błękitnych. Już w 7 minucie meczu Piotr Kurbiel pięknym strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie Błękitnym. Nasz zespół poszedł za ciosem.
W 17 minucie Adrian Kwiatkowski przepięknym technicznym uderzeniem z 15 metra strzelił w samo okienko nie dając szans na obronę bramkarzowi Ruchu. Po zdobyciu drugiej bramki Błękitni zbyt mocno cofnęli się do obrony oddając pole gry gościom. W 25 minucie ładnym plasowanym strzałem przy długim słupku Mateusz Bogusz zdobył kontaktową bramkę dla Ruchu. Do końca tej części optyczną przewagę miał Ruch, który nie potrafił na nasze szczęście udokumentować swojej przewagi golem.

W drugiej połowie widzieliśmy dominację Błękitnych. Ruch nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką Mateusza Rzepeckiego. Błękitni grali mądrze w obronie, przeważając także w środku pola. W 52 minucie po kontrze w sytuacji sam na sam znalazł się Piotr Kurbiel, który zdobył swoją drugą, a dla drużyny trzecią bramkę. Do samego końca Błękitni kontrolowali wynik. Były również sytuacje na zdobycie kolejnych bramek. Raz piłka po fantastycznej obronie bramkarza Ruchu Kamila Lecha wylądowała na poprzeczce.

Zasłużone trzy punkty pozostają w Stargardzie. Już w najbliższą środę 31 października o godzinie 14:00 ponownie w Stargardzie zagramy w zaległym meczu z Radomiakiem Radom. W przyszłą niedzielę czeka nas ostatni mecz rundy jesiennej. Zagramy w Bełchatowie z miejscowym GKS-em.

3:1 - 52' - Piotr Kurbiel
Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt, 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski, 21. Grzegorz Rogala - 23. Mateusz Kwiatkowski (87' 26. Patryk Włóka), 15. Junpei Shimmura, 7. Michał Cywiński (80' 6. Filip Karmański), 16. Błażej Starzycki (77' 13. Karol Orłowski), 17. Adrian Kwiatkowski - 9. Piotr Kurbiel (90' 27. Jakub Ostrowski)

Ruch: 94. Kamil Lech - 18. Lukáš Ďuriška, 32. Robert Obst, 73. Bartłomiej Kulejewski, 75. Pawło Miahkow - 87. Jakub Kowalski (64' 7. Bartłomiej Wdowik), 17. Maciej Urbańczyk (46' 97. Paweł Mandrysz), 16. Michał Walski, 10. Mateusz Bogusz, 11. Tomasz Podgórski (80' 27. Bartosz Nowakowski) - 24. Wojciech Kędziora (64' 34. Artur Balicki)

żółte kartki: Cywiński (Błękitni) - Walski (Ruch) sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)

Dane pomogli uzupełnić: Tauri, Lukas1986, Bengoro, bialoniebiescy, royal447 - dziękujemy